Odparzenia na stopach - co zastosować?

Krzysztof Jagielski
11.10.2022

Odparzenia na stopach to dolegliwość, która może przydarzyć się każdemu. Zobacz, jak radzić sobie z tą sytuacją. Poznaj przyczyny i metody leczenia tego rodzaju problemów zdrowotnych.

Odparzenia na stopach — czym są?

Odparzenia na stopach to dolegliwość, która w zależności od stopnia zaawansowania zmiany może przybierać różnorakie formy: począwszy od maleńkiej plamki, a skończywszy na rozległych zmianach, charakteryzujących się łuszczącą, pękającą i zaczerwienioną skórą.

Obrzęki, grudki czy pęcherze to inne symptomy, którymi charakteryzują się odparzenia na stopach. Niekiedy może też pojawić się wysypka, która nierzadko przenosi się też na inne części ciała.

Nasilenie bólu czy pieczenia zależy od tego, w jakim konkretnie miejscu na stopie, pojawi się odparzenie. Częstym zjawiskiem są odparzenia między palcami u nóg. Z uwagi na to, że przestrzenie te mają ze sobą ciągłą styczność, ich leczenie może być utrudnione. Wszystkie te dolegliwości mogą też utrudniać codzienne funkcjonowanie, np. przeszkadzać w poruszaniu się.

Jednak jeżeli zdecydujesz się na odpowiednie metody terapii, w tym na preparaty takie jak krem na odparzenia, powinieneś dość szybko pozbyć się swoich problemów.

Odparzenia na stopach — przyczyny

Zastanawiasz się, co może powodować takie zmiany jak odparzenia między palcami u nóg? Określenie przyczyn i czynników predysponujących do wystąpienia tego rodzaju dolegliwości to pierwszy krok do wyleczenia dolegliwości.

Wśród najczęstszych przyczyn wymienić należy:

  • kontaktowe zapalenie skóry,
  • alergie na składniki czy komponenty (kleje, barwniki, gumy) zawarte w tworzywie, z jakiego wykonano obuwie,
  • tarcie stopy o materiał w wyniku źle dobranego obuwia — kwestie, które trzeba wziąć pod uwagę to nie tylko długość wkładki, ale także szerokość i wysokość podbicia oraz zwężenie przy palcach.

Odparzenia na stopach — co można zrobić na początek?

Cierpisz z powodu symptomów, jakie wywołują u Ciebie odparzenia między palcami u nóg lub jakiekolwiek inne typy odparzeń Twoich stóp? Zobacz, co możesz zrobić w takim przypadku.

Przede wszystkim zacznij od odkrycia przyczyny takiego stanu rzeczy. Dzięki temu eliminując czynnik, który podrażnia Twoje stopy, możesz szybciej wrócić do zdrowia i pełnej sprawności. Jeżeli podejrzewasz u siebie np. infekcję, warto skorzystać ze wsparcia lekarza, który wskaże odpowiednie leki na ten problem.

Czasem przyczyna, która wywołuje odparzenia między palcami u nóg, jest znacznie bardziej prozaiczna. Są to po prostu nieodpowiednio dopasowane buty. W takiej sytuacji najlepiej poprosić o pomoc kompetentnego sprzedawcę butów albo ortopedę, który wskaże Ci cechy właściwego obuwia albo zaleci wkładki do butów.

Czas na właściwą pielęgnację!

Innym sposobem na odparzenia między palcami u nóg jest wprowadzenie zasad prawidłowej pielęgnacji. Nie ograniczaj się jedynie do mycia stóp, ich dokładnego osuszania — zwłaszcza w przestrzeniach pomiędzy palcami — czy regularnej wymiany skarpet, ale pamiętaj także o tym, by zastosować odpowiedni krem na odparzenia. Stosuj delikatne środki, które nie doprowadzą do nadmiernego złuszczania się Twojej skóry.

Jeżeli Twoje otarcia to nie efekt grzybicy czy zakażenia, właściwe będzie zastosowanie preparatu, jakim jest Sudocrem na odparzenia.

Ten krem na odparzenia zawiera substancje lecznicze, które zmniejszają stan zapalny i przyśpieszają gojenie się ran. Warto tu chociażby wspomnieć, że Sudocrem na odparzenia ma w swoim składzie tlenek cynku. To związek, który działa antybakteryjnie, przeciwświądowo, antyseptycznie oraz przeciwzapalnie. Dzięki temu, stosując taki krem na odparzenia, zmniejszasz ryzyko rozwoju odparzeń czy też dalszych zakażeń wtórnych.

Sudocrem - zastosowanie

Warto przyjrzeć się lepiej temu, jak działa Sudocrem na odparzenia. Okazuje się, że wystarczy chwila od momentu, gdy na stopach pojawił się ten krem na odparzenia, by poczuć prawdziwą ulgę.

Sudocrem na odparzenia nie tylko zmniejsza stany zapalne, ale również łagodzi podrażnienia. Jego specjalna formuła sprawia, że skóra pokryta tym preparatem szybciej się regeneruje, jest też mniej podatna na dalsze pęknięcia.

Okazuje się, że Sudocrem zastosowanie znajduje nie tylko w przypadku odparzeń stóp, ale również, gdy dziecko czy osoba stosująca pieluchomajtki cierpi z powodu pieluszkowego zapalenia skóry. Można stosować go do leczenia odparzeń skóry pach, ud i innych newralgicznych miejsc. Jest to więc tak uniwersalny preparat, że warto mieć Sudocrem na odparzenia pod ręką, gdy tylko dzieje się coś niedobrego.

Nie bagatelizuj odparzeń i uszkodzeń na swoich stopach. Działaj szybko, korzystając ze sprawdzonych metod.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie