Odkurzacz do wągrów: czy warto go kupić?

Krzysztof Jagielski
13.05.2020

Wągry to wyjątkowo irytujący defekt kosmetyczny, który pojawia się na niejednej twarzy – najczęściej na nosie i tuż po dolną wargą. Trudno się z nimi walczy domowymi sposobami, a nie każdy też może sobie pozwolić na regularne wizyty u kosmetyczki i poddawanie się zabiegom głębokiego oczyszczania cery. Pewną ciekawostką jest zatem fakt, że na rynku już od dawna można kupić odkurzacz do wągrów. Co to właściwie jest? Czy warto w to zainwestować?

Czym jest odkurzacz do wągrów?

Odkurzacz do wągrów to niewielkie urządzenie, które – zgodnie z nazwą – dosłownie wysysa wągry z cery. Spokojnie: to tylko tak groźnie brzmi. W rzeczywistości wykonanie zabiegu jest całkowicie bezbolesne. To sprzęt do domowej mikrodermabrazji, czyli właśnie głębokiego oczyszczania. Dobre odkurzacze mają regulowaną moc, którą można dopasować do skali problemu oraz rodzaju cery.

Jak działa taki odkurzacz? W pierwszej fazie usuwa warstwę martwego naskórka przy pomocy diamentowej głowicy. Pozwala to wyciągnąć uparte wągry z głębszych warstw skóry. Jest to bardzo dobra alternatywa dla zabiegów chemicznych, zwłaszcza peelingów, które mogą być zbyt agresywne dla wrażliwej cery.

Czy każdy może stosować taki odkurzacz?

Niestety nie. Choć odkurzacz do wągrów jest sprzętem uniwersalnego przeznaczenia, to odradza się tę metodę oczyszczania osobom mającym cerę wrażliwą i naczynkową. Bardzo łatwo można bowiem przesadzić z intensywnością zabiegu i po prostu zrobić sobie krzywdę. Nieumiejętnie użyty odkurzacz do wągrów pozostawi nieestetyczne ślady w postaci popękanych naczynek, a nawet blizn.

Jeśli natomiast masz cerę tłustą lub mieszaną, z tendencją do trądziku, to taki odkurzacz powinien znaleźć się w Twojej łazience. Pamiętaj również, aby zaraz po zabiegu nałożyć na twarz kojący krem lub użyć balsamu.

Ile to kosztuje?

Odkurzacz do wągrów nie jest na szczęście drogim urządzeniem, bo markowe modele można kupić już za około 150-200 złotych. Lepiej odpuść sobie natomiast inwestowanie w najtańsze odkurzacze, które są nie tylko mało skuteczne, ale też mogą wywołać u Ciebie niepożądane reakcje skórne, np. zaczerwienienie czy nawet powstanie drobnych ranek. 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.