O to zadbaj na miesiąc przed ślubem!

Jerzy Biernacki
22.07.2019

Zaniedbanym włosom nie pomoże najpiękniejsza fryzura, szorstkie dłonie z idealnym manicure wyglądają słabo, sztuczne rzęsy zamiast naturalnych są pase, poparzona skóra w solarium – nic jej nie pomoże, suche pięty –kiepski afrodyzjak na noc poślubną. Niektórych rzeczy nie da się ogarnąć na chwilę przed.

Zdrowe włosy

Często przyszłe panny młode decydują się na koloryzację. Nie można zrobiona być ona oczywiście wykonana miesiąc wcześniej gdyż grozi to odrostami. Warto jednak zadbać o odpowiednią pielęgnację chociaż na miesiąc przed ślubem stosując odpowiednie odżywki i maski. Jest to szczególnie ważne, kiedy włosy były rozjaśniane.

Rzęsy

Sztuczne rzęsy są dość kłopotliwe i nie każdy może je nosić. Poza tym sztuczna rzęsa wypada razem ze zdrową. Taka ozdoba może odpaść w trakcie imprezy, co skutecznie zepsuje humor i tak zestresowanej pannie młodej. Są na rynku preparaty, które potrafią wydłużyć i pogrubić nasze naturalne rzęsy takie jak Long4lashes, Biotebal rzęsy, RevitaLash. Należy tylko odpowiednio wcześnie zacząć je stosować.

Opalona skóra

Tutaj do wyboru solarium, wakacje, samoopalacz. Jeżeli wybieramy pierwszy i drugi sposób ważny jest umiar i krój stroju do opalania – tak aby nie wyglądać jak panna młoda po żniwach. Samoopalacz – uwaga na żółte dłonie oraz zacieki i plamy na białej sukience – nie poleca się. Ważne, aby skóra była nawilżona! Wtedy dobrze przyjmie każdy sposób nadania jej koloru.

Stopy

Zadbane stopy są ważne szczególnie latem, kiedy obuwie bardziej je odsłania. Maski złuszczające należy nałożyć odpowiednio wcześnie żeby w dzień ślubu nie walczyć z łuszcząca się skórą na stopach. W niektórych przypadkach wystarczy tylko regularnie nakładany krem z mocznikiem.

Uśmiech

Wybielanie zębów to proces kilku etapowy, dlatego warto zabrać się za niego odpowiednio wcześnie. Niektóre metody mogą podrażnić śluzówkę, wiec dajmy sobie czas na ewentualną regenerację. Uśmiech to najważniejszy element stroju – nie zapomnijmy o tym.

Wszystkie te czynności powinniśmy wykonywać możliwie często, najlepiej gdyby to były stałe elementy pielęgnacji naszego ciała, gdyż żadne ozdoby i upiększenia nie zastąpią zdrowia. Zdrowy wygląd to nie tylko kosmetyki, ale przede wszystkim zdrowa dieta pełna antyoksydantów, odpowiednia ilość snu i brak stresu.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.