Najlepszy prezent dla seniora

Marek Szydełko
08.02.2020

Udane pomysły na prezent to coś, czego wszyscy chcielibyśmy doświadczyć na zakupach, szczególnie świątecznych. Podobno obdarowywanie jest dużo przyjemniejsze od przyjmowania prezentów. Wynika to z tego, że samo wybieranie podarunku dla lubianej przez nas osoby wzbudza wiele emocji. Co kupić, aby uszczęśliwić bliską osobę?

Dużo łatwiej jest nam wybrać prezent dla osoby, którą dobrze znamy. Wiemy wtedy, co lubi, o czym marzy i na co szkoda jej wydać pieniądze, a co chciałaby mieć. Seniorzy w naszej rodzinie są szczególną grupą, której chętnie kupujemy prezenty. Najbardziej trafnymi podarunkami dla nich są te związane ze zdrowiem, pielęgnacją i rozrywką. To trzy sfery życia często przez nich zaniedbane i zapomniane.

Coś dla zdrowia

Każdy senior powinien wspierać swoje zdrowie. Wymyślając pomysły na prezent, możemy udać się do apteki i zapytać o suplementy diety dla starszych osób. Możemy sprezentować swoim dziadkom i rodzicom preparaty wzmacniające prace układu sercowo-naczyniowego. Możemy również zafundować im nowy aparat do ciśnienia czy krokomierz, który zadba u nich o odpowiedni poziom aktywności fizycznej. Seniorzy uwielbiają również korzystać z zabiegów fizjoterapeutycznych, więc na pewno będą zadowoleni z pakietu masaży leczniczych czy kilkudniowego pobytu w sanatorium.

Pielęgnacja

Skóra pań w starszym wieku jest szczególnie wymagająca. Utrata kolagenu daje się we znaki, a wcześniejsze zaniedbania mogą być nieodwracalne. W drogeriach i aptekach jest mnóstwo zestawów kosmetyków przeznaczonych dla cery dojrzałej, które z pewnością zadowolą nasze babcie i mamy. Osoby starsze często wydając sporą ilość swoich pieniędzy na leki, często odmawiają sobie wyszukanych kosmetyków. Dlatego zestaw do pielęgnacji skóry twarzy czy całego ciała będzie jak najbardziej trafionym prezentem.

Rozrywka

Koncerty, teatr czy kino to ostatnie rzeczy, o których pomyślą nasi seniorzy. Rozrywką dla nich jest często kawa u znajomych czy rodziny i spacer. Mimo że obcowanie z kulturą ze względu na wychowanie jest bardzo ważne, często schodzi na drugi plan. Dobre pomysły na prezent dla seniora to również bilety na dobry film czy sztukę.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.