Najczęstsze błędy w pielęgnacji ciała, przez które Twoja skóra wygląda mało efektownie

Antoni Kwapisz
19.03.2019

Regularnie odwiedzasz kosmetyczkę, inwestujesz w markowe kosmetyki, ale i tak wciąż nie jesteś zadowolona z wyglądu Twojej skóry? Źródłem problemu mogą być proste błędy pielęgnacyjne, które popełniasz każdego dnia. Te najczęstsze wymieniamy w naszym poradniku. Wyeliminuj je, a na pewno zauważysz diametralną zmianę!

Gorąca woda

Kąpiel w gorącej wodzie jest przyjemna, ale powinna być okazjonalnym luksusem, a nie codziennym rytuałem. Wysoka temperatura wody nie służy skórze, która po takiej kąpieli błyskawicznie się przesusza. Znacznie zdrowszy dla Twojego ciała jest więc szybki prysznic w letniej wodzie.

Szorowanie skóry ręcznikiem

Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale energicznie pocierając skórę ręcznikiem tak naprawdę wykonujesz peeling. Owszem, sprzyja to usuwaniu martwego naskórka, jednak codzienny peeling nie jest wskazany, a wręcz może być szkodliwy dla skóry. Powoduje podrażnienia, przyspiesza utratę wody. Zamiast więc pocierać skórę ręcznikiem, owiń nim ciało i poczekaj, aż woda sama się wchłonie.

Brak nawilżenia

Jednym z najczęstszych powodów, dla których skóra wygląda nieestetycznie i wykazuje podatność na podrażnienia, jest niedostateczne nawilżenie. Wiele kobiet błędnie zakłada, że skoro właśnie wzięły kąpiel, to ich skóra jest solidnie nawodniona. Nic bardziej mylnego. Twarda woda prowadzi do odwrotnego efektu, dlatego bezwzględnie po każdym prysznicu czy kąpieli w wannie powinnaś użyć balsamu nawilżającego do ciała.

Stosowanie przypadkowych kosmetyków

Jeśli jedynym kryterium wyboru kosmetyku jest dla Ciebie to, czy dany produkt został akurat przeceniony w drogerii, nie dziw się, że miewasz problemy z wyglądem i kondycją skóry. Kosmetyki zawsze należy dobierać pod kątem specyfiki i potrzeb swojego ciała. Zupełnie inne serie kosmetyków są przeznaczone do skóry suchej, tłustej czy mieszanej.

Na pewno zdarzyło Ci się trafić na kosmetyk, z którego byłaś bardzo zadowolona. Nie rezygnuj więc z jego stosowania tylko dlatego, że jest o kilkanaście złotych droższy niż produkt z niskiej półki. Takie oszczędności prędzej czy później się zemszczą. O wiele więcej wydasz na wizyty w salonie kosmetycznym, by pozbyć się problemów skórnych spowodowanych stosowaniem nieodpowiednich kosmetyków.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie