Na czym polega microblanding?

Marek Szydełko
16.08.2019

Jako kobieta doskonale wiesz, ile czasu zajmuje zrobienie perfekcyjnego makijażu. Większość z nas szczególnie nie przepada za nakładaniem tuszu na brwi, ponieważ wystarczy drobna niedokładność, by efekt stał się wręcz komiczny. Właśnie dlatego coraz większą popularnością cieszy się zabieg microblandingu, czyli wyrównania brwi przy pomocy pigmentu. Przeczytaj, na czym dokładnie on polega.

Czym jest microblanding?

Zabieg micorblandingu można wykonać w profesjonalnym salonie kosmetologicznym lub gabinecie kosmetycznym. Polega on na wprowadzeniu pod skórę w okolicach brwi specjalnego pigmentu, co pozwala uzyskać efekt idealnego wyrównania konturów owłosionej części twarzy. Zabieg nie jest bolesny, ale w szczególnych przypadkach można go wykonać w miejscowym znieczuleniu.

Efekt zabiegu zaczyna być widoczny dopiero po kilku dniach, gdy schodzi opuchlizna, a pigment nabiera finalnej barwy. Czasami niezbędne są poprawki, które wykonuje się po kilku tygodniach przerwy.

Warto wiedzieć

Niektóre gabinety wykonują ten zabieg wyłącznie po podpisaniu przez klientkę oświadczenia, że nie będzie składać reklamacji w związku z niezadowalającym efektem. Źle to świadczy o wykonawcy usługi i warto unikać takich miejsc.

Ile to kosztuje?

Zabieg microblandingu nie jest przesadnie kosztowny. W zależności od klasy salonu i jego lokalizacji, należy się liczyć z wydatkiem rzędu od około 500 do 800-900 złotych za parę brwi. W cenę powinna być już wliczona ewentualna korekta.

Efekt zabiegu utrzymuje się przez około rok, jednak wiele zależy tutaj od koloru pigmentu, indywidualnych predyspozycji skóry oraz tego, jak klienta dba o cerę. Jeśli skóra będzie często poddawana zabiegowi peelingu, narażona na regularny kontakt z ostrym światłem słonecznym, to oczywiście efekt microblandingu nie utrzyma się zbyt długo. W przypadku posiadaczek jasnych brwi można natomiast liczyć na nawet dwuletnią trwałość.

Czy warto?

Wszystko zależy od tego, czy rzeczywiście regulowanie i malowanie brwi jest dla Ciebie aż tak uciążliwe. Jeśli codziennie irytujesz się trzymając w ręku tusz do brwi i nie masz czasu na dokładne wykonanie makijażu, to jak najbardziej powinnaś rozważyć poddanie się temu zabiegowi.

Microblanding jest również idealnym rozwiązaniem dla pań, które z różnych powodów straciły naturalne brwi, np. w wyniku przebytej chemioterapii. Ten zabieg pomoże szybko odzyskać dawny wygląd, co pozytywnie wpłynie na samopoczucie klientki.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.