Miód na cellulit – poznaj przepis na domowy peeling

Mateusz Nowak
01.11.2023

Miód jest nie tylko smaczny i bardzo zdrowy, ale także ma szerokie zastosowanie kosmetyczne. Można go wykorzystywać w licznych zabiegach pielęgnacyjnych na włosy i skórę, również w ramach walki z drobnymi niedoskonałościami urody. Przykładem będzie tutaj stosowanie miodu na cellulit, do czego idealnie nadaje się domowy peeling. Poznaj przepis na jego przygotowanie.

Właściwości miodu

Miód nie tylko wzmacnia odporność, ale także przyspiesza gojenie się ran, minimalizuje ryzyko powstawania bliznowców oraz wykazuje działanie bakteriobójcze. Te właściwości decydują o korzyściach ze stosowania miodu w pielęgnacji skóry. Co ważne, możesz to robić na własną rękę, ponosząc z tego tytułu naprawdę symboliczne koszty.

Peeling antycellulitowy na bazie miodu

Miodowy peeling na cellulit możesz przygotować w domowej kuchni. Potrzebujesz do tego tylko dwóch składników: fusów z kawy (najlepiej grubo zmielonej) oraz pół szklanki miodu. Zmieszaj to wszystko ze sobą i nałóż porcjami na zwilżoną skórę.

Następnie użyj rękawicy kosmetycznej i delikatnie pocieraj ciało w miejscach zajętych cellulitem. Zabieg wykonuj przez kilka minut. Po wszystkim spłucz resztki peelingu i nałóż balsam nawilżający.

Zabieg przynosi świetne efekty złuszczające, a regularnie powtarzany (2-3 razy w tygodniu) może zauważalnie zredukować cellulit np. na udach czy pośladkach.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.