Maseczka z majonezem na włosy: jak ją przygotować?

Mateusz Nowak
24.10.2023

Majonez to nie tylko podstawowy składnik w kuchni, ale także cenny kosmetyk, po który chętnie sięgają włosomaniaczki. Skład majonezu jest wyjątkowo korzystny z punktu widzenia pielęgnacji włosów – zawiera m.in. olej rzepakowy czy żółtka jaja kurzego, będąc źródłem witamin ADEK, nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz przede wszystkim protein. Prostym sposobem na wykorzystanie majonezu w pielęgnacji włosów jest nakładanie go w formie maseczki. Sprawdź, jak to zrobić.

Co będzie Ci potrzebne?

Do wykonania maseczki z majonezem potrzebujesz oczywiście dowolnego majonezu (najlepiej naturalnego, przyrządzonego samodzielnie) oraz zwykłej maski do włosów, którą możesz kupić w drogerii.

Optymalne proporcje to 2 łyżki maski do włosów oraz 1 łyżka majonezu.

Jak nakładać maskę?

Zmieszaj oba składniki w miseczce, następnie zwilż włosy ciepłą wodą, odsącz nadmiar wody ręcznikiem, rozczesz pasma i nałóż palcami gotową miksturę. Dokładnie wcieraj maskę we włosy, nie zapominając również o skórze głowy – przy okazji możesz wykonać przyjemny masaż pobudzający krążenie krwi.

Kolejnym krokiem jest upięcie włosów w kok i nałożenie foliowego czepka oraz dodatkowo przykrycie włosów ręcznikiem (zrób standardowy turban).

Pozostaw maseczkę na włosach na około 30 minut. Po tym czasie spłucz miksturę oraz umyj włosy delikatnym szamponem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.