Makijaż permanentny ust: jak dbać o usta przed i po zabiegu?

Remigisz Szulc
12.09.2018

Makijaż permanentny ust jest jednym z najpopularniejszych zabiegów upiększających oferowanych w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych i kosmetologicznych. Jego wykonania może się podjąć wyłącznie doświadczona linergistka, ponieważ tylko suma wiedzy, umiejętności i pewnej ręki daje gwarancję zadowalającego efektu. Jeśli zamierzasz poddać się temu zabiegowi, to przeczytaj nasz poradnik. Dowiesz się z niego, jak należy dbać o usta przed i po wykonaniu makijażu permanentnego.

Przyjmowanie leku przeciwwirusowego

Jest absolutnie konieczne, aby wyeliminować ryzyko nabawienia się opryszczki. To choroba wirusowa, kłopotliwa w leczeniu, która bardzo często jest efektem poddania się zabiegowi kosmetycznemu na usta w niesprawdzonym gabinecie. Każda zawodowa linergistka zaleci Ci przyjmowanie leku przeciwwirusowego przez minimum 3 dni przed zabiegiem.

Uwaga!

Jeśli aktualnie masz opryszczkę, to makijaż permanentny ust można wykonać najwcześniej 2 tygodnie po wyleczeniu.

Przygotowanie ust

Aby efekt makijażu permanentnego był możliwie najlepszy, warto wcześniej zadbać o kondycję swoich ust. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji, gdy na co dzień borykasz się z różnymi problemami estetycznymi, jak spierzchnięte czy popękane usta. Wówczas dobrze będzie poświęcić im trochę uwagi, przyłożyć się do ich nawilżania, aby odpowiednio przygotować je do zabiegu.

Rada

Aby mieć pewność, że Twoje usta bez problemu zniosą zabieg makijażu permanentnego, umów się wcześniej na wizytę w salonie kosmetologicznym i poproś o weryfikację ich kondycji.

Jak dbać o usta już po wykonaniu makijażu permanentnego?

Szczegółowych informacji na ten temat z pewnością udzieli Ci linergistka. Przygotuj się na kolejną „sesję” przyjmowania leku przeciwwirusowego – powinno to trwać 3-4 dni. Jest to bardzo ważne, ponieważ ryzyko wystąpienia opryszczki nasila się właśnie bezpośrednio po zabiegu (który – o czym nie wszyscy wiedzą – przerywa ciągłość tkanek).

Na liście zaleceń znajduje się również unikanie stosowania niektórych kosmetyków, zwłaszcza tych mogących przesuszać skórę. Zrezygnuj więc z korzystania z mydła do mycia twarzy. Dużo uwagi poświęć natomiast nawilżaniu i odkażaniu ust. Zwłaszcza przez kilka dni po zabiegu należy to robić po każdym posiłku. Świetnie nadaje się do tego tonik oraz specjalistyczne balsamy do ust.

Pamiętaj również, aby przez kilka dni po wykonaniu makijażu permanentnego nie wystawiać ust na bezpośrednie działanie słońca i słonej wody. Z tego powodu zabieg lepiej jest odłożyć na czas po urlopie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.