Makijaż permanentny: czy i kiedy warto się na niego zdecydować?

Andrzej Winnicki
06.04.2020

Makijaż permanentny to jeden z tych zabiegów, które budzą bardzo wiele kontrowersji. Jedni uważają go za nadmierną ingerencję w naturalny wygląd, inni natomiast upatrują w nim szansy na to, aby zawsze prezentować się estetycznie, oszczędzając przy tym mnóstwo czasu. Faktem jest, że profesjonalnie wykonany makijaż trwały może stanowić doskonałą alternatywę dla codziennego malowania się. W naszym poradniku wymieniamy sytuacje, w których szczególnie warto rozważyć zainwestowanie w taki zabieg.

Brak czasu

Jeśli jesteś wiecznie zagoniona i frustruje Cię to, że coraz częściej wychodzisz z domu z niedokończonym make-upem, to najwyraźniej powinnaś pomyśleć o skorzystaniu z zabiegu wykonania makijażu permanentnego. Jest to bardzo dobre rozwiązanie nie tylko dla pań robiących kariery, ale też chociażby młodych matek, które w pierwszych miesiącach po porodzie nie mają kompletnie czasu na to, aby o siebie zadbać. Niezadowolenie z własnego wyglądu może mieć natomiast fatalny wpływ na kondycję psychiczną.

Zakończenie chemioterapii

Zabieg wykonania makijażu permanentnego jest doskonałym sposobem na to, aby szybko zatuszować efekty chemioterapii – najczęściej poprzez pigmentację brwi. Chodzi tutaj nie tylko o poprawienie swojego wyglądu czy ukrycie przed światem faktu przechodzenia ciężkiej choroby, ale także – a może przede wszystkim – o odzyskanie pewności siebie, poczucie się lepiej we własnym ciele, co ma bardzo pozytywny wpływ na psychikę. Jest to niezwykle ważne na etapie walki z tak poważną chorobą, jak nowotwór.

Znaczne zaburzenie symetrii twarzy

Makijaż permanentny wykonuje się również wtedy, gdy z powodu np. wypadku czy wylewu krwi do mózgu nastąpiło widoczne zniekształcenie twarzy. Klasycznym przykładem jest tutaj zapadnięcie się jednej strony ust. Wygląda to nieestetycznie, w dodatku cały czas przypomina o traumatycznych przejściach. W takiej sytuacji warto skonsultować się z doświadczonym kosmetologiem, który zaproponuje poprawienie konturu ust (ale też np. nosa, oczu, całej twarzy) poprzez wykonanie makijażu permanentnego.

Chęć zakrycia trwałych, nieestetycznych elementów wyglądu

Na zabieg mikropigmentacji (to profesjonalna nazwa makijażu trwałego) decydują się również osoby, które chcą w ten sposób pozbyć się np. blizn, znamion czy przebarwień. Efekt jest bardzo dobry, a co najważniejsze – trwały.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie