Luksusowe marki kosmetyczne: czy warto?

Maciej Piwowski
11.12.2023

Większość pań marzy o tym, aby mieć w swojej kosmetyczce produkty luksusowych marek. Główną motywacją jest oczywiście poprawa samopoczucia, ale nie tylko. Faktem jest, że kosmetyki z najwyższej półki wyróżniają się znakomitą jakością – i dotyczy to zarówno kosmetyków kolorowych, jak i pielęgnacyjnych. Czy jednak rzeczywiście warto wydawać duże pieniądze na zakup produktów luksusowych marek kosmetycznych? Zajrzyj do naszego poradnika.

Jakość? Zwykle bez zarzutu

Kosmetyki marek luksusowych z reguły rzeczywiście są znacznie lepsze pod względem działania czy końcowego efektu estetycznego. Jeśli więc możesz sobie pozwolić na zakup np. serum do twarzy za 400 zł czy kremu pod oczy za 350 zł, to nic nie stoi na przeszkodzie i z pewnością zauważysz różnicę w porównaniu z produktami 3-4 krotnie tańszymi.

Zdarzają się wpadki

I to wcale nie są wyjątki, ponieważ wielokrotnie widziałyśmy, jak kosmetyki marek luksusowych sprawują się znacznie gorszej niż te „popularne”. Przykładem może być kruszący się tusz do rzęs czy uczulający podkład.

Czasami lepiej przeznaczyć te pieniądze na profesjonalne zabiegi

Zawsze warto dokładnie policzyć, ile pieniędzy musisz wydać na zakup kompletu kosmetyków pielęgnacyjnych i kolorowych. Może się okazać, że w przypadku marek luksusowych kwota przekroczy 2 tys. zł i to wcale nie będzie koniec!

Mówimy tutaj już o takich pieniądzach, jakie można wykorzystać o wiele sensowniej i zamiast liczyć na cudowną moc kosmetyków, po prostu wykupić kilka indywidualnie dobranych zabiegów pielęgnacyjnych w profesjonalnym salonie kosmetycznym.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie