Kto najczęściej sięga po suplementy diety? Sprawdź, czy jesteś w którejś z tych grup

Remigisz Szulc
20.02.2018

Chyba każdy słyszał już o suplementach diety. Te produkty są szeroko reklamowane, a coraz częściej także zalecane przez lekarzy. Można wręcz mówić o „modzie” na zażywanie suplementów. Polacy sięgają po nie z różnych powodów, jednak da się wyodrębnić kilka charakterystycznych grup odbiorców tego rodzaju specyfików. Przekonaj się, czy jesteś w jednej z nich.

Hipochondrycy

Jest to główna grupa docelowa producentów suplementów. Hipochondrykowi bez przerwy się wydaje, że lada moment zachoruje lub już zachorował. Woli dmuchać na zimne i stara się wzmacniać swój organizm na wiele sposobów, w tym sięgając po suplementy.

Hipochondryk jest bardzo podatny na wpływy lekarzy, farmaceutów, znajomych oraz reklamodawców. Z pasją śledzi wszystkie najnowsze badania naukowe, wolny czas poświęca na analizowanie swojego stanu zdrowia, uwielbia doszukiwać się problemów nawet tam, gdzie ich nie ma.

Osoby dbające o wygląd

Rynek suplementów „upiększających” jest ogromny i każdy na pewno znajdzie na nim coś dla siebie. Istnieją setki preparatów na włosy, skóry, paznokcie, świeży oddech, dłuższe rzęsy, piękniejsze zęby itd. Osoby bardzo dbające o swoją powierzchowność chętnie sięgają po suplementy, bo wierzą, że dzięki nim bez wysiłku osiągną wyższy stopień atrakcyjności.

Przyszłe mamy

One sięgają po suplementy głównie za radą lekarza prowadzącego ciążę. Podstawowym suplementem przyjmowanym w stanie błogosławionym jest kwas foliowy. Czasami zalecane jest też suplementowanie żelaza. Bardzo ważne jest natomiast, aby żadna kobieta w ciąży nie sięgała po suplementy na własną rękę, bo to może zaszkodzić dziecku!

Zapobiegliwi rodzice

Mają wiele wspólnego z grupą hipochondryków. Szczególnie podatni na reklamy suplementów są rodzice przedszkolaków – w tym wieku dzieci dużo chorują, a dorośli próbują różnych sposobów, by uchronić swoje pociechy (i siebie) przed ciągłym przesiadywaniem w domu. Suplementy wydają się być świetnym rozwiązaniem. Skoro miła pani w reklamie (całkiem podobna do lekarza) twierdzi, że wystarczy lizak, aby dziecko przestało chorować, to dlaczego nie spróbować? Oczywiście to tylko ironia.

Osoby na wiecznej diecie

Ostatnia, ale bardzo duża grupa klientów producentów suplementów. Jedni sięgają po te środki, bo chcą schudnąć, inni natomiast przeszli na bardzo ostrą dietę, dlatego muszą uzupełnić niedobory witamin i minerałów przy pomocy tabletek.

Bez względu na to, do której grupy się zaliczasz, pamiętaj o jednym: sięgniecie po jakikolwiek suplement diety musi być wcześniej skonsultowane z lekarzem!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.