Krople do nosa w aerozolu – w czym są lepsze od klasycznych?

Piotr Kowalczyk
18.04.2023

Większość z nas na pewno pamięta czasy, gdy w aptekach można było kupić wyłącznie krople do nosa  w postaci płynu, aplikowane kropelkowo bezpośrednio do otworów nosowych. Są to dość nieprzyjemne wspomnienia, ponieważ specyfiką tych kropli było – i wciąż jest, ponieważ takie produkty nadal kupimy w aptece – to, że niestety nagminnie spływały do gardła. Dziś na szczęście jest dla nich alternatywa w postaci kropli do nosa w aerozolu. Poznaj ich najważniejsze zalety.

Nie spływają do gardła

 Dla większości osób będzie to wystarczający argument, aby sięgać po krople w aerozolu. Brak irytującego i bolesnego efektu spływania do gardła pozwala dużo wygodniej stosować krople w celu odetkania nosa.

Są bardzo łatwe w aplikacji

Podstawową zaletą kropli w aerozolu jest… aerozol. Dzięki pompce możemy dyskretnie i szybko zaaplikować lek, nawet w komunikacji publicznej, w biurze, w toalecie etc. Pod tym względem klasyczne krople są dużo bardziej problematyczne.

Nie trzeba się kłaść, aby zaaplikować krople

Przyjęcie standardowych kropli przypomina rytuał – trzeba znaleźć sobie wygodne miejsce, położyć się lub mocno odchylić głowę na krześle, a następnie poczekać kilka minut, aż lek zacznie działać. Z kroplami w aerozolu jest dużo łatwiej, ponieważ można je zaaplikować nawet na stojąco.

Świetnie sprawdzają się u małych dzieci

U małych dzieci problemem jest brak kooperacji. Maluch z katarem jest marudny, nie chce współpracować, a tym bardziej pozwolić sobie na zaaplikowanie kropli, które następnie spływają do gardła. Tutaj znów ujawniają się zalety kropli w aerozolu, które można podać dziecku w mgnieniu oka, bez szarpaniny i płaczu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie