Kosmetyki dla dzieci – co powinien zawierać odpowiedni szampon do włosów

Szampon dla dzieci to jeden z najczęściej używanych w pielęgnacji maluszków kosmetyków. Przekonaj się, co powinien zawierać taki szampon, żeby nie szczypał w oczy, ale dobrze się pienił i pozostawił czystą skórę głowy bez podrażnień. Zobacz nasze porady.

Szampon dla dzieci ‒ który będzie najlepszy

Do pielęgnacji niemowlaków używamy oczywiście specjalnych produktów, przeznaczonych do ich szczególnych potrzeb. Jednak starsze dzieci wymagają już nieco innego podejścia. Szampon dla dzieci powinien oczywiście dobrze myć włosy i skórę głowy, ale swoim zapachem czy kolorem musi również zachęcać dziecko do kąpieli. Absolutnie nie może przy tym szczypać w oczy ani powodować podrażnień. Co zatem powinien zawierać w składzie szampon dla dzieci?

W składzie szamponu dla dzieci szukajmy przede wszystkim delikatnych detergentów, które usuną zanieczyszczenia ze skóry głowy, na przykład Coco Glucoside czy Lauryl Glucoside. Ponadto szampon dla dzieci powinien zawierać ekstrakty roślinne i nierafinowane oleje roślinne, jak na przykład: sok z liści aloesu albo olej z wiesiołka, których zadaniem jest dostarczyć skórze głowy odpowiedniego nawilżenia oraz zneutralizować działania detergentów tak, żeby nie powodowały podrażnień. Zbawienne działanie dla dziecięcej skóry głowy będzie miał także ekstrakt z igieł jodły syberyjskiej, ponieważ działa antybakteryjnie i poprawia krążenie, dzięki czemu składniki aktywne mogą łatwiej się wchłaniać.

Wybierając szampon dla dzieci, warto się kierować zasadą: im krótszy skład, tym lepszy. Unikajmy produktów, które zawierają dużo chemicznych dodatków, jak: SLSy czy 2-Bromo-2-nitropropane-1,3-diol, które mogą podrażniać i wywoływać alergię.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.