Korzyści płynące z masażu bańką chińską

Antoni Kwapisz
21.10.2019

Jeszcze do niedawna o masażu bańką chińską mówiono przede wszystkim w aspekcie ujędrniania skóry i likwidowania cellulitu. Dzisiaj wiadomo, że zabieg ten ma znacznie szersze zastosowanie, ponieważ może być wykorzystywany do walki z wieloma rozmaitymi schorzeniami. Jest polecany zwłaszcza osobom zmagającym się z napięciem i bólami mięśniowymi. Dowiedz się więcej, jakie korzyści płyną z masażu bańką chińską i dlaczego warto się na niego zdecydować.

Masaż bańką chińską – na czym dokładnie polega?

Bańki chińskie są zaliczane do baniek próżniowych, których działanie opiera się na zasysaniu skóry i wytworzeniu podciśnienia stymulującego przepływ krwi. Co ciekawe, ich dobroczynny wpływ na ludzki organizm był znany już mieszkańcom starożytnych Chin. W tradycyjnej medycynie chińskiej bańki próżniowe wykorzystywano przede wszystkim do leczenia przypadłości ze strony układu krwionośnego oraz oddechowego (niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze, zapalenie płuc itp.). Masaże przy ich użyciu doskonale sprawdzały się także przy chorobach związanych z układem ruchowym. Ponadto propagatorzy tradycyjnej medycyny chińskiej stosowali je do zwalczania przeziębień oraz dolegliwości bólowych różnego pochodzenia.

Masaż przy wykorzystaniu bańki chińskiej zwykle trwa kilkadziesiąt minut. W trakcie zabiegu skóra jest zasysana w wybranym miejscu na ciele, a następnie bańka jest przesuwana kolistymi ruchami w kierunku węzłów chłonnych.

Jakie korzyści niesie masaż bańką chińską?

Masaż bańką chińską nie tylko ujędrnia skórę, ale pełni też funkcję drenażu limfatycznego. Oznacza to, że na skutek zabiegu dochodzi do poprawy krążenia krwi, co wiąże się z efektywniejszym usuwaniem toksyn z organizmu i lepszą przemianą materii. To z kolei wspomaga proces spalania tkanki tłuszczowej – stąd często można usłyszeć, że masaż bańką chińską ma działanie wyszczuplające.

Bańki chińskie doskonale zmniejszają też napięcie mięśniowe i dolegliwości bólowe, dlatego są polecane w szczególności osobom ze schorzeniami kręgosłupa, stawów oraz zmagającym się z problemami z ukrwieniem.

Podsumowanie

Prawidłowy masaż bańką chińską wymaga nie tylko właściwego przygotowania, ale także fachowej wiedzy. Dlatego, jeśli chcesz mieć pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony profesjonalnie i przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę, zachęcamy do odwiedzenia specjalistycznego gabinetu osteopatyczno – rehabilitacyjnego Resteo w Poznaniu. W ofercie posiadamy masaż bańką chińską, który ma nie tylko zastosowanie kosmetyczne, ale i lecznicze.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.