Komfort seniora w placówkach medycznych i rehabilitacyjnch

Mateusz Nowak
15.07.2019

Seniorzy to nie tylko starsze osoby, które wymagają specjalistycznej opieki medycznej i psychologicznej, to także przede wszystkim najbliższe osoby, dla których większość rodzin chce jak najlepiej.

Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na umiejscowienie ich w specjalistycznych placówkach medycznych i rehabilitacyjnych, zwłaszcza kiedy stan ich zdrowia, wymaga fachowej opieki lub odbyli oni poważny zabieg. W takich miejscach zarówno rodziny, jak i sami seniorzy dostaną profesjonalna pomoc, która pozwoli obu stronom powrócić do normalnego życia i funkcjonowania w miarę sił i możliwości w samodzielny sposób.

Profesjonalna opieka

W dzisiejszych czasach niestety wiele osób nie dysponuje odpowiednią ilością czasu, aby móc w pełni zająć się seniorem w rodzinie, który bardzo często waga specjalistycznej opieki. Zwłaszcza po przebytych zabiegach lub operacjach. Pozostawianie ich samym sobie lub co gorsze pod opieką niewykwalifikowanych osób potrafi być bardzo przykre w skutkach. Specjalistyczne ośrodki medyczne zapewniają przede wszystkim fachową opiekę dopasowana do zdrowia pacjenta, a także komfort i wygodę. Tego typu placówki wyposażone są także w specjalistyczny sprzęt, taki jak profesjonalne łóżka rehabilitacyjne elektryczne, sterowane pilotem, dzięki czemu pacjenci mogą wypoczywać po zabiegach medycznych w komfortowy sposób nie tylko fizyczny, ale także psychiczny, dzięki czemu dochodzi o wiele szybciej do zdrowia. Pełne wyżywienie, a także możliwość przebywania z rówieśnikami to kolejna zaleta tego rozwiązania dla rodzin. Dzięki czemu senior czuje się potrzebny w społeczeństwie, nie odczuwa negatywnych skutków samotności. Nabiera chęci do życia, przez co sama rehabilitacja staje się jeszcze bardziej skuteczna.

Wykwalifikowany personel

Większość placówek medycznych i rehabilitacyjnych to prywatne ośrodki, które wymagają opłacenia pobytu, jednak na te opłaty składa się fachowa obsługa pacjentów, przez wyłącznie wykwalifikowany personel. Jak wiadomo w publicznych szpitalach, na jedną pielęgniarkę przypada czasem aż 10 pacjentów, w takich ośrodkach jeden wykwalifikowanych pracownik medyczny to najczęściej maksymalnie dwóch pacjentów, dzięki czemu mogą oni liczyć najlepszą opiekę, a także wsparcie w różnych sytuacjach. Brak zmęczenia pracowników powoduje, między kuracjuszami a personelem wiąże się nić porozumienia i serdeczności. Takie warunki to doskonałe miejsce do regeneracji sił.

Szybszy powrót do zdrowia

Wiele badań naukowych potwierdziło, iż osoby starsze przebywające po ciężkich operacjach w prywatnych placówkach medycznych, o wiele szybciej wracają do zdrowia, a nawet pełnej sprawności. Wszystko to za sprawa indywidualnego podejścia, a także zaangażowania osób pracujących w takich miejscach, a także nowocześniejszym metodom i sprzętom, które mogą zostać swobodnie sfinansowane.

Rozwiązanie to dedykowane jest dla wszystkich rodzin, które borykają się z problematycznymi powikłaniem pooperacyjnym u seniorów. W zależności od potrzeb mogą oni być umieszczeni w placówkach tymczasowy, na okres rehabilitacji lub też na stałe, przez co rodziny mają pewności, że ich bliscy są zawsze pod dobra opieka.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.