Jakie zabiegi kosmetyczne warto wykonać przed urlopem?

Andrzej Winnicki
21.09.2022

Urlop już za chwilę, a Ty czujesz, że w ogóle nie jesteś do niego przygotowana? Spokojnie, jeśli do wyjazdu zostało kilka tygodni, to nadal możesz skorzystać z kilku zabiegów kosmetycznych, które są szczególnie wskazane właśnie przed wakacjami. Są to zabiegi nieinwazyjne, bezpieczne, dobrze przygotowujące ciało do jego odsłaniania na plaży. Sprawdź nasze propozycje.

Manicure i pedicure

To podstawa przed urlopem. Powinnaś zadbać o to, aby na wakacjach prezentować piękne, zadbane dłonie i stopy. Co ważne, przy okazji wykonywania pedicure Twoja kosmetyczka może zauważyć objawy grzybicy i skierować Cię do dermatologa – jest jeszcze czas na pozbycie się tego problemu przed urlopem.

Opalanie

Nie jest to może zabieg konieczny, natomiast jeśli nie chcesz przez pierwszych kilka dni wyglądać na plaży niczym albinos, to rozważ skorzystanie z np. opalania natryskowego czy umów się na kilka wizyt w solarium.

Zabiegi dogłębnie nawilżające

Nie mogą to być zabiegi inwazyjne, które podrażniają skórę. Kosmetyczka na pewno zaproponuje Ci odpowiednie procedury nawilżania ciała, bezpieczne przed planowaną ekspozycją na słońce. Uzupełnienie niedoborów wody w skórze jest bardzo ważne w kontekście opalania oraz wielogodzinnego korzystania z uroków pięknej, wakacyjnej pogody.

Regulacja brwi

Warto umówić się na taki zabieg przed urlopem, ponieważ wyregulowane, zadbane brwi dodadzą Ci pewności siebie i sprawią, że będziesz świetnie wyglądać na wakacyjnych zdjęciach. Znajdź chwilę na wybranie się do sprawdzonej kosmetyczki.

Depilacja

Tutaj zaznaczamy, że przed wakacjami nie ma sensu korzystać z depilacji laserowej – jest na to po prostu za późno. Dobry efekt może natomiast przynieść depilacja woskiem. Odsłaniając ciało na plaży powinnaś zadbać o to, aby żadne niechciane włoski nie zepsuły Twojego wyglądu. Umów się więc na depilację nóg, pleców, a także bikini – zwłaszcza, jeśli sprawiłaś sobie szałowy, bardzo skąpy strój kąpielowy.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.