Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie?

Krzysztof Jagielski
19.02.2023

Manicure hybrydowy to od wielu lat podstawowy zabieg kosmetyczny, z którego korzysta mnóstwo Polek. Efekty wizualne są znakomite, natomiast trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że hybryda nie pozostaje bez wpływu na stan paznokci, z czasem niszcząc ich płytkę. Dlatego zaleca się, aby raz na jakiś czas zrezygnować z hybrydy, jednocześnie rozpoczynając kurację regeneracyjną. Oto podstawowe zasady.

Prawidłowe zdjęcie hybrydy

Na początek warto podkreślić, że hybrydę powinna zdjąć kosmetyczka, która zrobi to prawidłowo, przy wykorzystaniu odpowiednich kosmetyków, co wyeliminuje ryzyko uszkodzenia płytki paznokcia. Po zdjęciu hybrydy należy skrócić paznokcie i przez około miesiąc regularnie je obcinać, aby zmotywować je do wzrostu i tym samym wzmocnić.

Nawilżanie

Podstawą regeneracji paznokci po hybrydzie jest ich intensywne nawilżanie. Idealnie nadaje się do tego oliwka dla dzieci, którą należy wsmarowywać w płytkę paznokci oraz skórki kilka razy dziennie – również po wieczornej kąpieli.

Dodatkowo dobrze byłoby stosować specjalną odżywkę do paznokci, którą możesz kupić w każdej dobrej drogerii.

Odpowiednia dieta

W okresie regeneracji paznokci warto wzbogacić swoją dietę o produkty wspomagające odbudowę zarówno włosów, jak i paznokci. Są to przede wszystkim otręby, jaja, chude mięso drobiowe, gruba kasze, ryby, olej lniany, oliwa z oliwek czy rośliny strączkowe.

Czas trwania regeneracji paznokci jest kwestią indywidualną i zależy od stopnia zniszczenia paznokci. Zaleca się natomiast, aby przez minimum miesiąc po zdjęciu hybrydy stosować się do opisanych zasad oraz nie decydować się na ponowny zabieg manicure hybrydowego.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie