Jak wyszukać najbliższego stomatologa na NFZ?

Marek Szydełko
09.01.2020

Prawie każdy zna ból zęba. To bardzo przykra dolegliwość, która może mocno uprzykrzyć życie. Ból często pojawia się znienacka, bo nie zawsze widać, że z zębem dzieje się coś niedobrego. Czasami zmiany zachodzą w kości lub bolą zęby, które kiedyś były leczone kanałowo. Ból czasami jest tak silny, że utrudnia codzienne funkcjonowanie, a same tabletki nie przynoszą znacznej ulgi. W razie bólu zęba należy niezwłocznie udać się do stomatologa. Do dentysty należy chodzić również wtedy, gdy nic się nie dzieje. Lekarz sprawdzi zęby i w razie potrzeby wykona leczenie, usunie kamień itp. Niestety, prywatne usługi dentystyczne są bardzo drogie, nie wszyscy mogą sobie na nie pozwolić. Warto poszukać stomatologa na NFZ.

Jak wyszukać najbliższego dentystę, który przyjmuje w ramach NFZ?

W każdym mieście jest sporo gabinetów stomatologicznych, bo popyt na te usługi jest bardzo duży, coraz więcej ludzi dba o zęby. Nie wszystkie gabinety świadczą leczenie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Nie jest łatwo znaleźć gabinet, w którym za podstawowe leczenie nic nie zapłacimy, jednak może w tym pomóc internet. Dzięki temu szybko można znaleźć odpowiedni gabinet, który przyjmuje pacjentów na NFZ. Są specjalne strony i aplikacje, gdzie można wyszukać gabinety specjalistów takich jak stomatolog na NFZ.

Aplikacje umożliwiają ustawienie interesującej nas lokalizacji, w której przyjmuje lekarz. Pokazują, gdzie są gabinety państwowe, jakie mają terminy, kto w nich przyjmuje. Dodatkowo, wybierając interesujący gabinet, często można od razu umówić się, wybierając dogodny dla siebie termin. W wyszukaniu najbliższego stomatologa na NFZ powinny też pomóc osoby pracujące w przychodniach powystawowej opieki zdrowotnej. Często na recepcji jest lista z gabinetami lekarzy, którzy przyjmują na NFZ.

Kto udostępnia wgląd do lekarzy przyjmujących w ramach NFZ?

Narzędzia do wyszukiwania lekarzy m.in. stomatologa na NFZ, udostępnia Narodowy Fundusz Zdrowia. Dzięki temu można być pewnym, że baza gabinetów jest aktualna i na bieżąco aktualizowana. Warto pamiętać, że jeżeli do stomatologa na NFZ zgłaszamy się z bólem zęba, ma obowiązek nas przyjąć. Jest to regulowane prawnie, jeżeli odmówi, może ponieść odpowiedzialność prawną, lub finansową.

Stomatolog  na NFZ musi stosować ceny, które narzuca prawo. Jest specjalny katalog, który zawiera zakresów i świadczeń leczenia stomatologicznego. Umieszczone są tam zabiegi wykonywane u dentysty, pracującego w ramach NFZ, można znaleźć informacje, które leczenie jest bezpłatne, komu przysługuje, jakie są ceny zabiegów płatnych. Dzięki temu można uniknąć zaskoczenia, schodząc z fotela stomatologicznego. Niektóre gabinety świadczą jednocześnie usługi prywatne, mają też podpisaną umowę z NFZ. Korzystając z usług takiego gabinetu, warto dowidzieć się, za co nie musimy płacić. W razie, gdy ból zęba zdarzy się w nocy, warto skorzystać z dyżurów stomatologicznych NFZ, w których wykonywane są świadczenia doraźne, zmniejszając dolegliwości bólowe. Informacje o dyżurze stomatologicznym na NFZ również znajdziemy na stronach www.

Wyszukanie najbliższego stomatologa na NFZ nie jest trudne, a pozwała szybko odnaleźć interesujący nas gabinet. Dzięki temu można szybko ustalić termin wizyty i skontrolować lub wyleczyć zęby.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.