Jak ułatwić życie młodej mamie?

Marek Szydełko
24.07.2019

Kiedy na świecie pojawia się mały człowiek wszystko przewraca się do góry nogami. Na szczęście technika idzie do przodu i mamy nieco łatwiej niż nasze mamy i babcie. Oto kilka sprzętów które zaoszczędzą czas i nerwy świeżo upieczonych rodziców.

Laktator – sprzęt niezbędny dla mam, kiedy mają dużo pokarmu i dziecko nie nadąża zjadać, często się krztusi i trzeba odciągnąć trochę pokarmu przed karmieniem lub kiedy młoda mama chce zwyczajnie wyjść z domu i zostawić pokarm dla dziecka. Na rynku jest całe mnóstwo laktatorów od ręcznych po elektryczne. Warto skonsultować swój przypadek z doradcą laktacyjnym, który weźmie pod uwagę indywidualne potrzeby mamy i doradzi jaki model wybrać.

Sterylizator – znacznie ułatwia życie. Dzięki niemu nie trzeba ciągle rozstawiać dziesiątek garnków w kuchni do wyparzenia butelek i smoczków. Zajmuje mało miejsca i pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Podgrzewacz – przydaje się szczególnie, kiedy mamy odciągnięty pokarm przechowywany w lodówce, lub chcemy podgrzać przygotowane mleko modyfikowane. Pamiętajmy, że mleka nie powinno podgrzewać się kilka razy, a przygotowana porcja powinna być podana maksymalnie w ciągu godziny. Jest to szczególnie ważne przy mieszankach, które zawierają żywe kultury bakterii. Zaletą podgrzewacza jest to, że nie przekroczymy ustawionej temperatury, jeżeli zapomnimy wyjąć mleko po kilku minutach. Podgrzewacz należy regularnie dezynfekować i uzupełniać w nim wodę najlepiej destylowaną.

Blender – bardzo pomocne urządzenie, jeżeli młoda mama postanowi przygotowywać stałe pokarmy dla dziecka samodzielnie. Na początku dziecko nie jest w stanie poradzić sobie z grudkami czy kawałkami jedzenia, wiec podawane mu zupki muszą być dokładnie zblendowane. Czasem trzeba jeszcze przetrzeć pokarm przez metalowe sitko.

Sokowirówka – idealna do przygotowywania świeżo wyciskanych soków. Ważne, aby soki nie były jedynym płynem jaki otrzymuje dziecko. Podstawą jest woda. Dodatkowa porcja witamin w postaci świeżego soku przyda się także karmiącej mamie.

Udogodnienia dla młodych mam w postaci sprzętów kuchennych takich jak podgrzewacz, laktator, sterylizator, sokowirówka pozwolą zaoszczędzić czas na odpoczynek czy zabawę z dzieckiem a także umilą wykonywanie żmudnych czynności w kuchni.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.