Jak szczotkować ciało na sucho?

Mariusz Siwko
07.07.2023

Szczotkowanie na sucho może się wydawać dość kontrowersyjnym zabiegiem pielęgnacyjnym, tymczasem uwierz, że może to przynieść bardzo dobre efekty w zakresie poprawy wyglądu Twojej skóry. Warunek jest jeden: musisz to robić prawidłowo. Dowiedz się, jak szczotkować ciało na sucho.

Zadbaj o odpowiednią technikę

Do szczotkowania ciała na sucho użyj szczotki ze średnio twardym włoskiem. Zacznij od górnych partii ciała, stopniowo schodząc w dół. Wykonuj okrężne ruchy w kierunku serca, pamiętając o tym, aby skóra była idealnie sucha.

Regulowanie nacisku

Ważne jest to, aby nie szczotkować całego ciała z jednakowym naciskiem. Lżej postępuj ze skórą we wrażliwych okolicach ciała, jak dekolt, szyja, bikini i pachy. Mocniejszy nacisk jest potrzebny w tych miejscach, w których skóra jest najtwardsza, a więc na piętach, łokciach, kolanach, pośladkach i udach.

Jak długo szczotkować ciało?

Zabieg szczotkowania ciała nie powinien trwać dłużej niż 5-7 minut, dlatego jest idealny do przeprowadzenia w domowej łazience, nawet jeśli jesteś zabiegana i brakuje Ci czasu na zadbanie o swoje ciało.

Szczotkowanie warto przeprowadzać 3-4 razy w tygodniu, najlepiej z samego rana lub przed planowaną kąpielą.

Po każdym zabiegu nałóż ulubiony olejek lub balsam do ciała, aby nawilżyć skórę i złagodzić powstałe podrażnienia.

Jakich efektów możesz się spodziewać?

Szczotkowanie ciała na sucho to prosty zabieg, który może przynieść zaskakująco dobre efekty kosmetyczne. Przede wszystkim ujędrnia skórę, złuszcza martwy naskórek, zmniejsza cellulit i niweluje rozstępy, ma działanie przeciwzmarszczkowe, sprawdza się w wyrównywaniu kolorytu skóry, działa kojąco i antystresowo oraz zwiększa skuteczność działania kosmetyków pielęgnacyjnych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.