Jak samodzielnie zrobić pedicure? Poradnik krok po kroku

Mateusz Nowak
16.03.2020

Zadbane, efektowne stopy to duży atut urody każdej kobiety – zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim, gdy chętnie odsłaniamy tę część ciała. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz lub nie możesz sobie pozwolić na regularne wizyty u kosmetyczki, spróbuj zrobić pedicure samodzielnie. Nie jest to wcale trudne, choć wymaga znajomości podstawowych technik. Sprawdź, jak wykonać pedicure w domowej łazience krok po kroku i cieszyć się pięknymi paznokciami u stóp nawet przez 10-14 dni.

Krok 1: usunięcie starego lakieru.

Zrób to bardzo dokładnie, używając zmywacza do paznokci.

Krok 2: namoczenie stóp.

Przed wykonaniem pedicure warto zafundować stopom odrobinę relaksu. Kwadrans moczenia w ciepłej wodzie z dodatkiem soli morskiej zmiękczy skórę, zwłaszcza na piętach, dzięki czemu łatwiej będzie Ci skrócić paznokcie oraz usunąć skórki.

Krok 3: peeling.

Piękne paznokcie niczego nie zmienią, jeśli Twoje stopy będą się prezentować nieciekawie. Poświęć więc kilkanaście minut na wykonanie porządnego peelingu złuszczającego – możesz do tego wykorzystać domową pastę cukrową.

Krok 4: obcinamy paznokcie.

Najlepiej użyj do tego ostrych nożyczek kosmetycznych – obcinaczki niestety potrafią łamać paznokcie i uniemożliwiają zachowanie równej linii cięcia.

Krok 5: pilnik.

Po obcięciu paznokci musisz jeszcze je wymodelować, do czego idealnie nadaje się szeroki pilnik. Pamiętaj tutaj o ważnej zasadzie, czyli piłowaniu tylko w jedną stronę – unikniesz dzięki temu problemu z rozdwajaniem się paznokci.

Krok 6: przycinamy skórki.

Jest to dość nieprzyjemne i wymaga precyzji, ale bez tego ani rusz. Aby ułatwić sobie zadanie, możesz nałożyć na skórki krem i po chwili delikatnie odsunąć je drewnianym patyczkiem.

Krok 7: baza.

Mnóstwo pań pomija ten etap, tymczasem od niego w dużej mierze zależy trwałość pedicure. Nałóż jedną warstwę bazy pod właściwy lakier i odczekaj, aż wyschnie.

Krok 8: nakładamy lakier.

Zawsze warto nałożyć 2 warstwy, aby dokładnie pokryć warstwę paznokcia. Więcej warstw to z kolei przesada i ryzyko pękania lakieru.

Krok 9: pielęgnacja.

Po wyschnięciu lakieru zaaplikuj na stopy i paznokcie odrobinę kremu do pielęgnacji. Dodatkowo na skórki nanieś np. oliwkę dziecięcą czy naturalny olejek, aby załagodzić podrażnienia.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.