Jak pozbyć się przebarwień na twarzy po opalaniu?

Krzysztof Jagielski
29.08.2023

Częstą pamiątką po upragnionym urlopie są nieestetyczne przebarwienia na twarzy. Powstają one w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce i są konsekwencją zrezygnowania z kosmetyków ochronnych. Z takimi przebarwieniami można sobie poradzić na kilka sposobów. Najlepsze z nich omawiamy w naszym poradniku.

Krem rozjaśniający

W aptece możesz kupić krem, który wykazuje działanie rozjaśniające. Dzięki temu stopniowo wyrównasz koloryt skóry, co zniweluje, a w końcu usunie przebarwienia. Taki krem powinien zawierać np. retinol, witaminę C, kwas mlekowy czy kwas fitowy.

Złuszczanie

Aby przyspieszyć redukcję przebarwień skóry twarzy codziennie wykonuj peeling. Możesz to robić przy pomocy szczotki czy kosmetyków o działaniu peelingującym, które są dostępne w każdej dobrej drogerii.

Peeling chemiczny

Jeśli zależy Ci na jak najszybszym pozbyciu się przebarwień na skórze twarzy, to nie pozostaje Ci nic innego, jak wybrać się do dobrego gabinetu kosmetycznego lub salonu kosmetologicznego i skorzystać z zabiegu peelingu chemicznego. Tutaj dobre efekty mogą być widoczne już po kilku dniach – w tym okresie skóra się regeneruje, co powinno znacząco zniwelować przebarwienia.

Zabieg z użyciem lasera

Jest to najkosztowniejsza, ale też najszybsza i de facto najskuteczniejsza metoda usuwania przebarwień. Można ją polecić osobom, u których te przebarwienia są rzeczywiście bardzo widoczne i powodują duży dyskomfort. Pamiętaj natomiast, że istnieją przeciwwskazania do poddawania się zabiegom z laserem – ciąża, karmienie piersią, posiadanie rozrusznika serca czy przyjmowanie preparatów z grupy retinoidów.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie