Skóra wokół oczu bywa nazywa papierkiem lakmusowym naszej kondycji fizycznej i samopoczucia. Gdy jest zapadnięta, pociemniała i opuchnięta, to wiadomo, że mamy za sobą trudny okres, na przykład nieprzespaną noc. Skóra wokół oczu zdradza również oznaki starzenia, a przy tym jest bardzo delikatna, dlatego wymaga specjalnej pielęgnacji. Kilka wskazówek znajdziesz w naszym poradniku.
Resztki makijażu pozostawione na skórze wokół oczu mogą wywołać podrażnienia, dlatego podstawą pielęgnacji cery w tym miejscu jest dokładne przeprowadzenie demakijażu. Używaj do tego delikatnego mleczka i wielorazowych wacików, stosując technikę delikatnego poklepywania zamiast pocierania skóry.
Do pielęgnacji skóry wokół oczu wybieramy przede wszystkim kosmetyki silnie nawilżające. Ich zaletą jest to, że nie tylko łagodzą podrażnienia, ale także nawadniają skórę, uzupełniają niedobory kwasu hialuronowego, ujędrniają i uelastyczniają cerę, co ma działanie antystarzeniowe.
Warto sięgać po krem na dzień i na noc zawierający takie składniki, jak ceramidy, lipidy, wspomniany kwas hialuronowy, witaminy A, C i E oraz naturalne wyciągi roślinne.
Skóra wokół oczu jest na tyle wrażliwa, że jako pierwsza zaczyna zdradzać nasze szkodliwe nawyki. Można po niej łatwo poznać, czy ktoś pali papierosy, nadużywa alkoholu, czy się wysypia, czy dużo pracuje przed ekranem komputera, czy uprawia sport lub w ogóle praktykuje jakąś formę aktywności na świeżym powietrzu, czy odpowiednio się odżywia.
Jeśli zauważasz cienie i obrzęki wokół oczu, to jest to niezawodny znak, że musisz się przyjrzeć swojemu trybowi życia i wprowadzić w nim daleko idące zmiany – na przykład skończyć z używkami, mniej pracować, wcześniej kłaść się spać itd.