Jak często stosować serum do twarzy?

Mateusz Nowak
18.12.2023

Serum to cudowny kosmetyk pielęgnacyjny, który w Polsce uchodzi za produkt luksusowy. Nie jest to do końca prawda – na rynku bez problemu znajdziemy dobre sera w przystępnych cenach. Wiele pań po zakupie serum zastanawia się, jak często należy je stosować, aby np. nie wywołać reakcji alergicznej, a przy tym nie zużyć kosmetyku zbyt szybko. Oto kilka wskazówek.

Przeczytaj zalecenia producenta

Jeśli jest to Twój pierwszy kontakt z serum do twarzy, to najpierw przeczytaj ulotkę dołączoną do kosmetyku. Znajdziesz w niej zalecenia producenta dotyczące sposobu i częstotliwości stosowania preparatu.

Większość takich produktów jest przeznaczonych do codziennego użytku, co wcale nie oznacza, że faktycznie musisz nakładać serum każdego dnia. Poeksperymentuj i jeśli zauważysz dobre efekty przy stosowaniu 2-3 razy w tygodniu, to śmiało możesz ograniczyć zużycie preparatu i sporo zaoszczędzić.

Wiele zależy od rodzaju serum

Zauważ, że serum to dość obszerna kategoria produktów kosmetycznych. Znajdziemy wśród nich np. sera nawilżające czy peelingujące, a to ma wpływ na częstotliwość stosowania danego preparatu. Zwykle te o działaniu nawilżającym są przeznaczone do codziennego stosowania.

Obserwuj swoją cerę

Jeśli tylko zauważysz jakieś niepokojące skutki stosowania serum, to natychmiast odłóż je na półkę, zrób kilka dni przerwy i sprawdź, czy objawy minęły. Jeśli tak, to najwyraźniej dany produkt działa na Twoją cerę uczulająco, co wcale nie jest takim rzadkim zjawiskiem.

Ważna jest również pora roku

Serum do twarzy najbardziej przydaje się zimą, kiedy cera wymaga intensywnego nawilżania i pogłębionej pielęgnacji. Wówczas warto stosować produkt codziennie, stopniowo zmniejszając częstotliwość wraz z nastaniem cieplejszych dni.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie