Jajko kurze na zmarszczki? Tani i skuteczny sposób!

Andrzej Winnicki
18.01.2023

Walka ze zmarszczkami większości z nas kojarzy się z koniecznością wydawania dużych pieniędzy na profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej. Tymczasem bardzo dobre efekty można osiągnąć niemal za darmo. Jednym z najlepszych domowych sposobów na zmarszczki jest maseczka z kurzego jaja. Więcej o tym przeczytasz w naszym artykule.

Właściwości jajka kurzego

Niepozorne jajko to nie tylko podstawowy produkt spożywczy w polskiej kuchni, ale także fantastyczny kosmetyk. Wszystko za sprawą jego składników, które mają zbawienny wpływ na ludzką skórę. Mowa o kolagenie, elastynie i albuminie. Odpowiadają one za jędrność i elastyczność skóry, co z wiekiem jest bardzo pomocne w zahamowaniu widocznych efektów starzenia.

Ponadto w jajku znajdziemy m.in. magnez (opóźniający procesy starzeniowe organizmu) czy potas, którego właściwy poziom pozwala zachować odpowiednie nawilżenie skóry. Dodatkowo jajko dostarcza dużych ilości witaminy A, podstawowego składnika kosmetyków anti-aging.

Maseczka z jajka na wygładzenie zmarszczek

Tak zwana maseczka antyzmarszczkowa na bazie jajka kurzego jest banalnie łatwa w przygotowaniu i stosowaniu. Wystarczy wziąć jedno jajko, oddzielić żółto od białka, następnie ubić białko i nałożyć uzyskaną masę na skórę wokół oczu. Zostawiamy na 15 minut po czym spłukujemy letnią wodą.

Efekty stosowania maseczki zauważysz właściwie od razu. Skóra będzie bardziej sprężysta, napięta, wygładzona i uelastyczniona. Po kilku tygodniach zmarszczki powinny być wyraź nie spłycone. Maseczkę należy nakładać maksymalnie dwa razy w tygodniu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.