Hybrydowe powiększanie piersi: na czym polega? Jakie są zalety tego zabiegu?

Jerzy Biernacki
05.07.2019

Wygląd piersi jest jedną z najczęstszych przyczyn kompleksów u pań. Wiele kobiet marzy o tym, aby mieć większy biust, inne z kolei chciałyby nadać mu elastyczności. Oczywiście współczesna medycyna estetyczna potrafi rozwiązać tego typu problemy, i to nie tylko z wykorzystaniem klasycznych implantów. Furorę wśród pacjentek od pewnego czasu robi hybrydowe powiększanie piersi. Na czym polega ten zabieg? Jakie są jego najważniejsze zalety?

Hybrydowe, czyli jakie?

Jak nietrudno się domyślić, ta metoda łączy w sobie dwa popularnie zabiegi powiększania piersi, czyli z wykorzystaniem silikonowych implantów oraz tłuszczu pobranego z ciała pacjentki (tzw. lipoplastyka).

Wykorzystuje się tutaj znacznie mniejszy implant, ponieważ – pisząc obrazowo – reszta piersi zostanie wypełniona komórkami pacjentki. Należy przy tym pamiętać, że efekt powiększenia nie będzie szczególnie spektakularny (o jeden rozmiar), jednak ważniejsze w tym przypadku jest bardzo estetyczne wymodelowanie biustu.

Pożądany efekt osiąga się już po jednym zabiegu i nie trzeba go później powtarzać. Warto przy tym zaznaczyć, że dzięki temu, iż implant jest oddzielony od powierzchni skóry tkanką tłuszczową pobraną od pacjentki, piersi prezentują się bardzo efektownie i naturalnie również w pozycji leżącej.

Hybrydowe powiększanie piersi jest szczególnie polecane paniom, które cierpią z powodu wyraźnej asymetrii biustu czy jego zniekształcenia, chociażby po okresie karmienia czy po znacznej utracie wagi.

Zalety hybrydowego powiększania piersi

Najważniejszą zaletą tego zabiegu jest świetny i bardzo trwały, a do tego naturalny efekt. Powiększone, ujędrnione piersi nie sprawiają wrażenia „sztucznych”, co może mieć duże znaczenie dla pań planujących tego typu zabieg.

Hybrydowe powiększenie piersi jest przy tym w 100% bezpieczne dla zdrowia, ponieważ wykorzystuje się tutaj komórki pobrane z organizmu, co praktycznie eliminuje ryzyko odrzutu.

Ponadto zabieg ten pozwala właściwie dowolnie wymodelować biust. Jeśli więc pacjentce nie zależy na większym rozmiarze, ale np. na ujędrnieniu piersi i zyskaniu ich pożądanego kształtu, jak najbardziej można to zrobić z wykorzystaniem procedury hybrydowej.

Właściwie jedynym minusem zabiegu jest… cena. Hybrydowe powiększanie piersi jest znacznie droższe niż klasyczny zabieg z implantami. Można się jednak spodziewać, że wraz z popularyzacją tej metody, ceny zabiegów zaczną stopniowo spadać.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie