Gdzie kupować kosmetyki? Nie tylko w drogerii!

Marek Szydełko
16.04.2019

Nawet osoby, które żyją w duchu 100% naturalności, od czasu do czasu sięgają po różnego rodzaju kosmetyki. Służą one nie tylko poprawieniu urody, ale także pomagają w walce z problemami dermatologicznymi. Kosmetyki należy jednak wybierać świadomie i absolutnie nie powinno się kupować ich w przypadkowych miejscach. Gdzie zatem robić zakupy kosmetyczne? Wbrew pozorom nie tylko w drogerii.

Apteka

Wiele pań unika kupowania kosmetyków w aptece w obawie przed bardzo wysokimi cenami. Pamiętajmy jednak o tym, że apteki oferują przede wszystkim kosmetyki renomowanych firm oraz specjalistyczne, w tym sprawdzające się w terapii schorzeń dermatologicznych. Takie produkty nigdy nie były i nie będą tanie – przynajmniej w porównaniu z kosmetykami z dolnej półki.

Zaletą kupowania kosmetyków w aptece jest gwarancja, że produkt jest oryginalny i ma sprawdzony, bezpieczny skład. Szczególną uwagę powinny na to zwrócić osoby z tzw. skórą problematyczną, podatną na alergie i uczulenia.

Drogerie internetowe i stacjonarne

Cieszą się zdecydowanie największą popularnością, a to z tego prostego powodu, że oferują najlepsze ceny – dotyczy to zwłaszcza drogerii sieciowych. Warto natomiast zauważyć, że w drogeriach nie zawsze można kupić kosmetyki specjalistyczne. Wybór produktów z niskiej i średniej półki jest natomiast bardzo duży.

W drogeriach często są organizowane atrakcyjne promocje, dlatego jeśli Twoja skóra nie ma specjalnych wymagań, śmiało możesz robić zakupy właśnie w takich punktach.

Salony i gabinety kosmetyczne/kosmetologiczne

Nie wszyscy wiedzą, że  salon i gabinety kosmetyczne/kosmetologiczne także oferują sprzedaż kosmetyków. Tutaj jednak należy pamiętać o tym, że są to najczęściej produkty specjalistyczne, przeznaczone na rynek profesjonalnych usług kosmetycznych. Wynika z tego oczywisty fakt: za takie kosmetyki trzeba słono zapłacić.

Mimo to warto zapytać kosmetyczkę, czy nie oferuje sprzedaży produktów stosowanych w jej salonie. Być może uda się otrzymać jakiś rabat lub – to również dość popularne rozwiązanie – darmowe próbki.

Sklepy z ekologiczną żywnością

To może być zaskoczenie, tymczasem w sklepach z ekologiczną żywnością bez problemu da się kupić także naturalne kosmetyki – choć niekoniecznie występujące pod taką nazwą. Jest wiele produktów, które stanowią zarówno wartościowy składnik diety, jak pielęgnacji ciała. Przykładem może być olej kokosowy, olej konopny czy olej lniany. Zaletą takich naturalnych kosmetyków jest to, że nie wywołują reakcji alergicznej i są bezpieczne dla skóry.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.