Dlaczego zabiegi laserowe najlepiej jest wykonywać zimą?

Mariusz Siwko
07.11.2022

W dobrych gabinetach kosmetologicznych i kosmetycznych możemy dziś dosłownie przebierać w bogatej palecie różnego rodzaju zabiegów laserowych – od tych służących depilacji, przez usuwanie przebarwień, aż po niwelowanie procesów starzeniowych. Faktem jest natomiast, że z takich zabiegów należy korzystać głównie w okresie zimowym. Pytanie tylko: dlaczego? Odpowiadamy na nie w naszym poradniku.

To nie mit. Na laser umów się zimą

Trzeba podkreślić, że każdy zabieg kosmetologicznych i kosmetyczny z wykorzystaniem zabiegu powoduje uszkodzenie komórek skóry. Jest to działanie celowe, które ma stymulować wewnętrzne procesy odbudowy skóry. Taka regeneracja jest zdecydowanie najkorzystniejsza dla naszego wyglądu, ponieważ daje naturalny efekt.

Skutkiem ubocznym zabiegów laserowych jest natomiast to, że skóra jest bardzo wrażliwa na podrażnienia i podatna na uszkodzenia spowodowane kontaktem z promieniowaniem słonecznym. Może to również doprowadzić do powstania nieestetycznych przebarwień.

Właśnie dlatego zaleca się, aby z zabiegów laserowych korzystać w okresie zimowym, kiedy aktywność słońca w naszym kraju jest ograniczona, a z uwagi na niskie temperatury wychodzimy z domu szczelnie zakryci ubraniami.

Czy to oznacza, że nie można poddawać się zabiegom laserowym wiosną i latem?

Nie do końca. Choć można się spotkać z opinią, że zabiegi laserowe w ciepłych miesiącach są wykluczone, to w rzeczywistości nie jest wcale aż tak źle. W tym okresie dostępne dla nas są zabiegi przeprowadzane na tych częściach ciała, których nie eksponujemy i nie wystawiamy na bezpośrednie działanie promieni słonecznych – można tutaj wspomnieć chociażby o plecach, pośladkach, okolicy bikini czy dolnych partiach brzucha. Warunek jest jeden: nie należy później opalać tych obszarów skóry.

Istnieją również specjalistyczne zabiegi laserowe, z których z powodzeniem można korzystać przez cały rok, jednak wyłącznie po uprzedniej konsultacji kosmetologicznej i stosując się do zaleceń specjalistki przeprowadzającej zabieg.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.