Dlaczego warto kupować okulary w sprawdzonym salonie optycznym?

Piotr Kowalczyk
15.01.2020

Z receptą na okulary wystawioną przez lekarza okulistę należy zgłosić się do salonu optycznego, w którym to możliwy będzie zakup odpowiednich oprawek i montaż zaleconych soczewek. Receptę warto zrealizować w sprawdzonym salonie optycznym, który oferuje doradztwo i wsparcie podczas doboru okularów i zapewnia idealne dopasowanie oprawek do kształtu twarzy.

Salon optyczny skrojony na miarę potrzeb

Dzisiejsze salony optyczne nie są nastawione wyłącznie na sprzedaż okularów korekcyjnych, choć sprzedaż ta nadal stanowi podstawowy filar działalności optyka. Optyk w codziennej pracy odpowiedzialny jest za realizację recepty zgodnie z zaleceniami lekarskimi, to on osadza w wybranych oprawkach soczewki korekcyjne o odpowiedniej mocy, on dostosowuje ramki okularowe (szczególnie mostek i zauszniki) do kształtu twarzy klienta.

Dobry optyk nie tylko zrealizuje receptę, ale przede wszystkim pomoże dobrać takie okulary, które spełnią wszystkie potrzeby klienta. Oprawki powinny być ładne i wygodne, dostosowane do kształtu twarzy, niekiedy również koloru oczu, włosów, stylu ubioru. W sprawdzonym salonie optycznym klient może liczyć na doradztwo i wsparcie w procesie wyboru okularów. Opierając się na wiedzy optyka, może również zakupić okulary wyposażone w specjalną powłokę, np. okulary do pracy przed komputerem czy długotrwałej jazdy samochodem.

Sprawdzony salon optyczny – okulary dla dzieci

Do sprawdzonego salonu optycznego warto udać się zwłaszcza wtedy, gdy poszukujemy okularów dla dzieci. Optyk posiada wiedzę i doświadczenie, dzięki którym potrafi odpowiednio zadbać o młodego klienta i zachęcić go do noszenia okularów. Optyk w sposób zrozumiały wytłumaczy dziecku, dlaczego noszenie okularów jest takie ważne oraz jak należy dbać o okulary.

W nowoczesnym salonie optycznym dostępnych jest wiele wzorów okularów dziecięcych. Wyraziste kolory i najmodniejsze bajowe motywy mogą stanowić dodatkową zachętę do noszenia okularów. Oczywiście ważna jest także jakość produktów dla dzieci, muszą być trwałe i bezpieczne.

Okulary do zadań specjalnych

Dlaczego jeszcze warto kupować okulary w sprawdzonym salonie optycznym? Przede wszystkim dlatego, że właściciele takich salonów zdają sobie sprawę, że podział okularów na korekcyjne i przeciwsłoneczne jest niewystarczający. Klientami salonów optycznych nie są już wyłącznie osoby z wadą wzorku czy poszukujące okularów na wakacje, ale również ci, którzy są zainteresowani zakupem okularów do zadań specjalnych, czyli m.in. okularów blue blocker, okularów z powłoką antyrefleksyjną, okularów dla sportowców i wielu innych.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.