Dlaczego nie należy nosić gotowych okularów korekcyjnych?

Krzysztof Jagielski
17.06.2021

Okulary korekcyjne za kilkadziesiąt złotych? Brzmi jak prawdziwa okazja, ale to tylko pozory. Takich produktów absolutnie nie powinno się kupować, a tym bardziej nosić. Choć cena kusi, a dostępność gotowców jest bardzo duża (można się na nie natknąć nawet w dyskontach spożywczych), to jednak wady tego rozwiązania dyskwalifikują je w – nomen omen – oczach okulistów. Dowiedz się, dlaczego nie należy nosić gotowych okularów korekcyjnych.

Pogarszają wzrok

To najważniejszy powód, dla którego nie ma sensu eksperymentować z gotowymi okularami korekcyjnymi. Oszczędność jest tutaj pozorna, ponieważ już po kilku miesiącach noszenia takich okularów może się okazać, że Twój wzrok się pogorszył i tak czy inaczej będziesz potrzebować profesjonalnie dobranych okularów. W przypadku korekcji wad wzroku nie ma mowy o rozwiązaniach uniwersalnych!

Przykre konsekwencje noszenia gotowych okularów

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że noszenie gotowych okularów korekcyjnych z marketu czy Internetu może fatalnie odbić się na ogólnym stanie zdrowia, nie wspominając już o samopoczuciu. Do typowych konsekwencji takiego kroku zaliczymy:

  • notoryczne zawroty głowy,
  • nudności,
  • problemy z koncentracją,
  • ból i pieczenie oczu,
  • łzawienie oczu,
  • zapalenie spojówek,
  • bóle głowy, w tym migrenowe.

Źle dobrane okulary korekcyjne mogą być też niebezpieczne dla życia, szczególnie w sytuacji, gdy korzysta z nich kierowca.

Są niewygodne

To argument typowo użytkowy, ale również mogący mieć spore znaczenie dla osób rozważających okazyjny zakup gotowych okularów korekcyjnych. Pomijając nawet ich dyskusyjny design trzeba podkreślić, że ich noszenie jest niewygodne. Takich okularów nikt nie dopasowuje do kształtu nosa czy uszu, dlatego z dużym prawdopodobieństwem będą Ci się zsuwać, a nawet spadać.

Gdy dodamy do tego jeszcze bardzo niską jakość wykonania gotowych okularów korekcyjnych (co nie dziwi biorąc pod uwagę ich cenę), to chyba sam zgodzisz się, że zakup takich wynalazków kompletnie mija się z celem. Nie ryzykuj własnym zdrowiem i zleć wykonanie okularów profesjonalnemu zakładowi optycznemu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.