Dlaczego domowe desery są lepsze niż ze sklepu?

Jerzy Biernacki
18.07.2022

Lubisz słodkości, prawda? Twoja rodzina pewnie też. Nic więc dziwnego, że regularnie kupujesz różne desery w sklepie czy w cukierni. My jednak chcemy Cię zachęcić do przygotowywania deserów we własnej kuchni. To naprawdę nic trudnego – w sieci znajdziesz mnóstwo prostych przepisów. Dlaczego domowe desery są lepsze niż ze sklepu? Mamy kilka argumentów, które powinny Cię przekonać.

Możesz łatwo ograniczyć lub wykluczyć cukier

Desery bazują na cukrze stołowym, przez co są bardzo kaloryczne. Przygotowując je w domu można całkowicie zrezygnować z cukru, zastępując go zdrowszymi odpowiednikami, jak na przykład maltitol czy ksylitol. Możesz również zmniejszyć ilość cukru, aby deser był z jednej strony pyszny, a z drugiej nieco mniej tuczący.

Masz pełną kontrolę nad składem

Przygotowując desery we własnej kuchni dokładnie wiesz, co ostatecznie się w nich znajdzie. Możesz np. zastąpić mleko w proszku świeżym mlekiem, oczywiście wykluczyć wszelkie konserwanty i inne niepotrzebne dodatki chemiczne. Dzięki temu desery będą o wiele zdrowsze.

Możesz pofantazjować w kuchni

Przygotowywanie deserów to super zabawa i sposób na uwolnienie pokładów własnej kreatywności. Na pewno masz wiele pomysłów na pyszne przekąski dla rodziny, które możesz łatwo zrealizować – nawet bez piekarnika. Próbuj, kombinuj, mieszaj smaki i składniki, aż w końcu opracujesz swoje przepisy.

Wykorzystasz produkty sezonowe

Ogromną zaletą przygotowywania deserów w domu jest to, że zwykle będziesz do nich wykorzystywać te produkty, na które akurat jest sezon – przede wszystkim owoce. Nie możesz nigdzie znaleźć ciasta z agrestem? Marzy Ci się sorbet ze świeżych truskawek z dodatkiem kiwi? Możesz to wszystko zrobić we własnej kuchni.

Będziesz rzadziej sięgać po desery

Wynika to z tego, że przyrządzenie deseru jest jednak czasochłonne i wymaga pracy. Na pewno nie będzie Ci się chciało robić tego codziennie. Jeśli jednocześnie zrezygnujesz z kupowania gotowych deserów, to spożycie cukru w Twoim domu bardzo szybko spadnie, z korzyścią dla zdrowia całej rodziny.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.