Depilacja pastą cukrową: poznaj zalety i wady tej popularnej metody

Remigisz Szulc
19.11.2018

Walka z niechcianym owłosieniem to koszmar niejednej kobiety. Nic dziwnego, że jednym z najpopularniejszych zabiegów oferowanych w salonach kosmetycznych jest depilacja. Tutaj do wyboru mamy kilka sprawdzonych metod, a szczególnie duże zainteresowanie budzi depilacja pastą cukrową. Na czym to właściwie polega? Jakie są zalety i wady tego zabiegu?

Czym jest depilacja pastą cukrową?

Ta metoda depilacji nie jest żadną nowością, ponieważ stosuje się ją od wieków – zwłaszcza na Bliskim Wschodzie. Do zabiegu wykorzystuje się specjalną masę na bazie cukru, wody i soku z cytryny. Miksturę należy podgrzać, a następnie schłodzić do temperatury ciała. Po przyłożeniu do skóry masa twardnieje. Kolejnym krokiem jest jej energiczne oderwanie w kierunku zgodnym ze wzrostem włosków.

Brzmi nieprzyjemnie, ale w rzeczywistości ta metoda jest znacznie mniej bolesna niż zabieg z użyciem wosku. Dodatkowo podczas depilacji dochodzi do usunięcia martwego naskórka, co ma pozytywny wpływ na wygląd i kondycję skóry. Depilację pastą cukrową można wykonać na dowolnym fragmencie ciała, również w okolicy bikini i pod pachami.

Zalety zabiegu

Największą zaletą depilacji pastą cukrową jest to, że zabieg nie powoduje praktycznie żadnych dolegliwości bólowych. Jest to więc znakomita alternatywa dla pań, które w przeszłości poddawały się depilacji woskiem i mają z tym złe wspomnienia.

Kolejnym atutem jest w 100% naturalny skład pasty. Ponieważ nie ma w niej żadnych chemicznych dodatków, nie istnieje ryzyko reakcji alergicznej. Zabieg można wykonać nawet na wrażliwej skórze, jest też szczególnie polecany paniom cierpiącym na żylaki.

Depilacja pastą cukrową może (a wręcz powinna) być przeprowadzona już w momencie, gdy włoski osiągną długość do około 2 milimetrów. Jeśli będą dłuższe, podczas odrywania masy może pojawić się ból. Skuteczność zabiegu jest dość wysoka, a efekty utrzymują się przez około 3-4 tygodnie.

Wady depilacji pastą cukrową

Na pewno nie jest to metoda idealna. Podobnie jak popularna depilacja woskiem, nie gwarantuje trwałego efektu – zabieg trzeba więc regularnie powtarzać. Ponadto bezpośrednio po depilacji skóra może być podrażniona. Nie należy jej także wystawiać na działanie słońca (opalanie się jest zabronione przez około 2 tygodnie). Przez kilka dni warto też zrezygnować ze stosowania perfumowanych mydeł.

Wadą, która zniechęca wiele pań, jest też to, że zabieg warto wykonywać w momencie, gdy włoski nie są jeszcze zbyt długie. Z tego powodu może się wydawać, że ta metoda jest mało ekonomiczna. Oczywiście depilacji pastą cukrową można się poddać także wtedy, gdy owłosienie jest już dobrze widoczne, ale wówczas trzeba się liczyć z bólem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.