Depilacja miejsc intymnych w domowej łazience. O czym musisz pamiętać?

Remigisz Szulc
26.07.2019

Depilacja miejsc intymnych jest bardzo indywidualną kwestią, wymagającą ostrożności, delikatności i przede wszystkim prawidłowego przeprowadzenia całej procedury. Śmiało można ją wykonywać w domowej łazience, choć zawsze bezpieczniej będzie poddać się zabiegowi w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Jeśli preferujesz samodzielną depilację miejsc intymnych przy użyciu klasycznej maszynki, to koniecznie stosuj się do podstawowych zasad, które wymieniamy w naszym poradniku.

Zaczynamy od wyboru maszynki

Tutaj nie będziemy niczego narzucać. Sięgnij po swoją ulubioną maszynkę, z którą masz już dobre doświadczenia. Pamiętaj natomiast o jednym: maszynki jednorazowej, jak sama nazwa wskazuje, można użyć tylko raz! Nie ważne, że ostrza wydają się być jeszcze dostatecznie ostre. Chodzi o kwestie higieniczne. Na maszynce zbierają się bakterie, których na pewno nie chcesz zapraszać do swojego układu rodnego.

Co z depilatorem? Jeśli go masz, to oczywiście będzie lepszym wyborem niż zwykła maszynka. Pod jednym warunkiem: musi mieć bardzo ostre nożyki. Trzeba je regularnie wymieniać, a jeśli o to nie zadbałaś, to istnieje poważne ryzyko, że depilator zamiast ścinać włoski, będzie je boleśnie wyrywać.

Przechodzimy do golenia: jak zacząć?

Przede wszystkim nie zapomnij o dokładnym zwilżeniu okolic intymnych, a tym samym o zmiękczeniu włosków. Możesz do tego użyć zwykłej wody, ale i tak nie unikniesz sięgnięcia po piankę lub delikatny żel do golenia. Depilacja na sucho jest skrajnie nieodpowiedzialna, prowadzi do bolesnych podrażnień, a nawet może skutkować trudno gojącymi się ranami.

Rada

Wybieraj piankę lub żel o pH zbliżonym do ludzkiej skóry.

Włoski zawsze golimy zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Zapobiega to podrażnieniom i skaleczeniom. Jeśli chcesz, możesz sobie pomóc małym lusterkiem. Staraj się prowadzić maszynkę zdecydowanymi ruchami i jak najrzadziej odrywać ją od skóry.

Po depilacji

Bardzo ważnym etapem jest dokładne spłukanie pianki/żelu i pozostałych włosków. Następnie musisz osuszyć okolice intymne, najlepiej ręcznikiem papierowym. W kolejnym kroku użyj balsamu z aloesem, a jeszcze lepiej oliwki dla dzieci, która jest bardzo łagodna i nie podrażnia dodatkowo skóry. Przez kilka godzin po depilacji szczególnie dbaj o higienę intymną. Często zmieniaj wkładkę, regularnie korzystaj z toalety, a wieczorem umyj się płynem do „tych” miejsc.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.