Depilacja laserowa - prosty sposób na gładkie ciało!

Marek Szydełko
03.01.2020

Depilacja laserowa jest zabiegiem cieszącym się dużą popularnością wśród kobiet na całym świecie. Doceniona została ona przede wszystkim za gwarancję długotrwałych efektów, utrzymujących się od kilku miesięcy do nawet roku. Niezwykle istotną rolę w tym wypadku odkrywa aparatura, przy pomocy, której wykonywany jest zabieg depilacji laserowej. Chcesz wiedzieć na jakiej zasadzie działa takie urządzenie? Jakich efektów należy się spodziewać?

Czym jest depilacja laserowa? Kiedy najlepiej wykonać zabieg?

Depilacja laserowa potocznie określana mianem epilacji, obecnie zaliczana jest do podstawowych zabiegów znajdujących się w ofercie większości gabinetów kosmetycznych. Epilacja to bezbolesna metoda trwałego usuwania zbędnego owłosienia (z nóg, rąk, pach, twarzy, okolic bikini, klatki piersiowej), wykonywana przy użyciu specjalistycznego urządzenia. Jednym z nich jest laser The EpiLab, który wykorzystać można nie tylko w przypadku epilacji, ale także fotoodmładzania, mezoterapii laserowej, redukcji rumienia, czy też leczenia trądziku. Laser The EpiLab znajduje się między innymi w ofercie firmy BiNatural - polskiego dystrybutora profesjonalnego wyposażenia do salonów kosmetycznych. Osoby zainteresowane zakupem tego wielofunkcyjnego urządzenia do epilacji mogą udać się do showroomu firmy zlokalizowanego w Warszawie, na ulicy Bora Komorowskiego 56C (lok. U12).

Urządzenie do epilacji, wytwarza wiązkę laserową, która wnikając w głąb skóry uszkadza macierz włosa, co tym samym prowadzi do stopniowego zahamowania jego wzrostu. Zgodnie z opinią specjalistów depilacja laserowa jest zabiegiem, który bez najmniejszych obaw można wykonywać w przeciągu całego roku. Należy pamiętać również o tym, że skóra poddawana zabiegowi nie powinna być świeżo po opalaniu. W przeciwnym wypadku zaleca się odczekać co najmniej cztery tygodnie od ostatniego opalania. Przed udaniem się na zabieg epilacji należy przeprowadzić kompleksową konsultację w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej.

Jakie są efekty depilacji laserowej?

Za największe zalety epilacji przy użyciu lasera The EpiLab uważa się bezbolesność, bezpieczeństwo i komfort wykonywanych zabiegów oraz gwarancję uzyskania długotrwałych efektów jedwabiście gładkiej skóry, przez okres nawet jednego roku. Oczywiście wskazane jest by przeprowadzić serię 8-11 zabiegów, wykonywanych w regularnych kilkutygodniowych odstępach czasowych. Dodatkowo po zakończeniu terapii zaleca się unikania wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych przez okres co najmniej cztery tygodnie.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.