Delegacja specjalistów ratownictwa górniczego z Rosji

Krzysztof Jagielski
21.05.2015

Jutro tj. 13 października br. o godz. 9.30 w Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego S.A. w Bytomiu przebywać będzie 5-osobowa delegacja specjalistów ratownictwa górniczego z Rosji.

Podczas wizyty goście zapoznają się ze strukturą organizacyjną ratownictwa górniczego w Polsce. W CSRG zobaczą m.in. wyposażenie techniczne ratowników górniczych w Polsce, zaplecze szkoleniowe, jak i laboratorium chemiczne oraz laboratorium badania i opiniowania sprzętu. Zapoznają się z pracą przewoźnego wyciągu ratowniczego i zastosowaniem generatora gazów obojętnych.

W programie jednodniowej wizyty zaplanowano także zwiedzanie Okręgowej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu /ok. 11.30/, gdzie odbędzie się prezentacja wozu bojowego, pomiarowego i pozostałego wyposażenia pogotowia ratowniczego. Delegacja będzie miała także okazję przyjrzeć się badaniom ratowników w komorze termicznej /CEN-MED. – ok. godz. 11.00/.
 

Delegacja w składzie: Vladlen Aksenov / z-ca dyr. Departamentu. Departament Usług Ratownictwa Górniczego Emercom/, Vasili Evseev / kierownik sekcji. Departament Usług Ratownictwa Górniczego Emercom/, Inna Ponomareva / ekspert. Departament Współpracy Międzynarodowej Mercom/, Oleg Chizov /z-ca Dyrektora Stacja Ratownictwa Górniczego VGSCH/ oraz Oleg Nosanchuk / asystent dyrektora.Stacja Ratownictwa Górniczego VGSCH/ w Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu będzie gościć po raz pierwszy.

- Jednym z ważniejszych elementów działalności ratownictwa górniczego jest bowiem nawiązywanie, jak i utrzymywanie kontaktów z instytucjami w kraju i za granicą- mówi dr inż. Andrzej Chłopek, prezes CSRG S.A. w Bytomiu. – Dzięki nim na bieżąco można śledzić nowe rozwiązań, jakie wprowadzane są w tej dziedzinie. Z partnerami zagranicznymi wymieniamy zarówno informacje, jak i doświadczenie w zakresie wdrażania i wykorzystania nowych środków technicznych stosowanych przy likwidacji awarii i prowadzeniu akcji ratowniczych – dodaje prezes.

W CSRG w lipcu br. przebywała 3-osobowa delegacja z australijskiej jednostki ratownictwa górniczego. W Bytomiu australijscy ratownicy zaprezentowali wirtualną technologię prowadzenia szkoleń z zastosowaniem rzeczywistości trójwymiarowej. – Szkolenia tego typu bez wątpienia pozwalają zmniejszyć ryzyko wypadków. Często też ratują przez to życie. Wirtualna platforma nie jest rozwiązaniem, ale jest jednym z istotnych elementów systemu poprawy bezpieczeństwa – powiedział Ron Land, prezes Grupy Coal Service In Australia. Australijscy ratownicy zapoznali się także ze strukturą ratownictwa górniczego w Polsce i działalnością Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego. Delegacja zapoznała się także z historią i działalnością kopalni doświadczalnej „Barbara” oraz zobaczyła symulowany wybuch pyłu węglowego.

 

CSRG S.A.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.