Czym się kierować przy wyborze gabinetu kosmetologicznego?

Magdalena Siwko
16.02.2018

Jest wiele dowodów na to, że Polacy są coraz bogatszym społeczeństwem. Jeden z nich to ekspansja gabinetów kosmetycznych i kosmetologicznych. Powstają one nie tylko w aglomeracjach, ale też małych miejscowościach, czy nawet na wsiach. Ilość niekoniecznie przekłada się na jakość. W całej Polsce są setki gabinetów, które nie gwarantują choćby przyzwoitego poziomu usług. Jak się nie naciąć? W tym poradniku podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze gabinetu kosmetologicznego.

Czystość

Klasę gabinetu możesz z łatwością ocenić już po przekroczeniu jego progu. Jeśli od razu wyczujesz przykry zapach, zobaczysz brudną podłogę i kurtki walające się po kanapach dla gości, będzie to bardzo zły znak. W profesjonalnych gabinetach dba się o czystość, która jest gwarancją zachowania higieny. Pamiętajmy, że niektóre zabiegi są bardzo inwazyjne i nikt nie chciałby, aby były przeprowadzane w warunkach daleko odbiegających od standardów sanitarnych.

Podejście kosmetologa

Jeśli osoba, która ma wykonać zabieg, w ogóle nie interesuje się Twoimi problemami skórnymi, tylko od razu chce zabrać się do pracy, to coś tu ewidentnie nie gra. Profesjonalistka zawsze zacznie od przeprowadzenia dokładnego wywiadu. Nie może być tak, że pacjentka lub pacjent przychodzi do gabinetu z prośbą o wykonanie np. mikrodermabrazji, a kosmetolog bez mrugnięcia okiem zaprasza do maszyny.

Rolą specjalisty jest ocenienie stanu skóry i zaproponowanie takiego rozwiązania, które będzie zarówno skuteczne, jak i bezpieczne – niekoniecznie najmodniejsze i najdroższe.

Higiena na stanowisku pracy

Tę radę warto zastosować zarówno w odniesieniu do gabinetu kosmetologicznego, jak i kosmetycznego. Koniecznie zwróć uwagę na to, czy osoba, która ma wykonać zabieg, stosuje się do podstawowych zasad higieny. Jeśli nie zakłada rękawiczek lub – o zgrozo! – obsługuje Cię w tych, w których wcześniej pracowała przy innej pacjentce, to natychmiast uciekaj.

Sprawdź także, czy kosmetolog otwiera przy Tobie nowe szpatułki i korzysta ze świeżych ręczników. To drobiazgi, które jednak świadczą o poziomie profesjonalizmu w danym gabinecie.

Wyposażenie

Powiedzenie „nie oceniaj książki po okładce” niekoniecznie sprawdza się w branży kosmetycznej i kosmetologicznej. Tutaj jakość używanego sprzętu i preparatów mówi naprawdę dużo o poziomie gabinetu. Jeśli ktoś proponuje Ci wykonanie zabiegu na przestarzałej maszynie i z użyciem tanich kosmetyków dostępnych w drogerii, to zdecydowanie lepiej zrobisz dziękując za usługę i wracając do domu.

Jak w takim razie znaleźć odpowiedni gabinet kosmetologiczny? Możesz skorzystać z polecenia lub po prostu odwiedzić kilka miejsc i zweryfikować je pod kątem naszych porad. Pamiętaj: nigdy nie siadaj na fotelu osoby, do której nie masz pełnego zaufania.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.