Czy warto kupić wielorazowe waciki kosmetyczne?

Piotr Kowalczyk
08.01.2021

Wielorazowe waciki kosmetyczne nie są żadną nowością, ale wciąż nie zdobyły one sobie większej popularności na polskim rynku. Tymczasem jest to znakomity sposób na oszczędności. Stosuje się je już w salonach kosmetycznych i kosmetologicznych, które bardzo sobie je chwalą. Czas najwyższy, abyś i Ty się nimi zainteresowała.

Czym są wielorazowe waciki kosmetyczne?

Taki waciki są wykonane z bawełny oraz poliestru. Połączenie obu tych materiałów sprawia, że wacik jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne, a co najważniejsze można go myć. Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać takiego wacika wielokrotnie.

Warto wiedzieć

Producenci wacików wielorazowych przekonują, że z jednego wacika można korzystać nawet przez 3 miesiące.

Szacuje się, że dzięki przejściu na waciki wielorazowe jesteś w stanie ograniczyć zużycie tych akcesoriów kosmetycznych o kilkaset procent. To z kolei przekłada się na oczywiste oszczędności, bo przeciętna kobieta w ciągu roku zużywa nawet do 700 zwykłych wacików.

Jak korzystać z wielorazowych wacików kosmetycznych?

Robimy to dokładnie tak samo, jak ze zwykłymi bawełnianymi wacikami. Można je stosować z wodą czy płynem do demakijażu. Spokojnie nadają się do nakładania kremu, mleczka, mogą być wykorzystywane do czyszczenia małżowin usznych.

Każdy wacik wielorazowy ma dwie różniące się od siebie strony. Ta chropowata służy do usuwania makijażu czy innych większych zabrudzeń. Z kolei tą gładką czyścimy skórę oraz doprowadzamy do perfekcyjnego stanu.

Czy o takie waciki trzeba jakoś specjalnie dbać?

Jedynym obowiązkiem użytkowniczki wielorazowych wacików kosmetycznych jest ich mycie po każdym użyciu. Stosujemy do tego zwykłe mydło do rąk – wystarczy nanieść kroplę mydła na wacik, zwilżyć i ręcznie wyprać, a następnie zostawić do wysuszenia.

Ile kosztują wielorazowe waciki kosmetyczne?

Cena jest bardzo zachęcająca, bo najtańsze zestawy składające się z 5-6 sztuk kupisz już za kilkanaście złotych. Łatwo więc można policzyć, jak dużo zaoszczędzisz korzystając z takich wacików zamiast zwykłych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.