Czerwona szminka: sprawdź, kiedy lepiej jej nie używać

Mateusz Nowak
20.11.2023

Dla jednych synonim kobiecości, dla innych dość problematyczny kosmetyk, po który należy sięgać z dużą rozwagą. Czerwona szminka rzeczywiście może budzić kontrowersje, dlatego wiele pań nie ma jej w swojej kolekcji kosmetyków. Faktem jest również, że w niektórych sytuacjach w ogóle nie powinno się jej używać do koloryzacji ust. Po szczegóły zapraszamy do naszego poradnika.

Gdy masz żółte zęby

Niestety, czerwona szminka to propozycja skierowana raczej tylko do pań, które mogą się pochwalić naprawdę pięknym uzębieniem. Krwista czerwień podkreśla zażółcenie zębów oraz nierówności zgryzu. Jeśli masz takie defekty, to w ogóle nie zaprzątaj sobie głowy czerwonymi szminkami – nie są dla Ciebie.

Gdy idziesz na oficjalne spotkanie

Przed oficjalnymi spotkaniami warto zadbać o estetyczny, ale też profesjonalny make-up. Czerwona szminka jest wyborem wieczorowym, na wielkie wyjścia, natomiast nie sprawdza się w sytuacjach biznesowych.

Niezobowiązujące wyjścia

Wybierasz się na zakupy, mecz, do restauracji z partnerem, na spacer etc.? W takich nieformalnych i niezobowiązujących sytuacjach najlepiej sprawdza się subtelnym makijaż. Czerwona szminka zdecydowanie nie spełnia tego kryterium. To kosmetyk na wyjątkowe okazje – krwisto czerwone usta u kobiety, która np. buszuje między półkami w markecie, stanowczo są oznaką niedopasowania swojego wyglądu do sytuacji.

Pamiętaj również, że czerwona szminka jest bardzo ekspansywnym i dominującym elementem makijażu. Może się więc okazać, że kompletnie nie pasuje do reszty make-upu. To do niej dobieramy pozostałe kosmetyki, nigdy odwrotnie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie