Czemu dieta nie działa, a waga stoi w miejscu?

Mariusz Siwko
20.11.2019

Po raz kolejny zmieniłaś sposób, w jaki się odżywiasz, jednak waga stoi w miejscu, a centymetry z ud, bioder czy brzucha nie znikają? Zastanawiasz się, czemu dieta nie działa? Przyczyn może być wiele – od kalorii ukrytych w słodzonych napojach, aż po choroby. Dzisiaj przyglądamy się najczęstszym powodom, przez które możesz mieć trudności ze schudnięciem.

Czemu dieta nie działa? Powodem może być zbyt długa redukcja

Redukcja, czyli plan żywieniowy, który polega na dostarczaniu ciału obniżonej liczby kalorii, to powszechnie znany i zazwyczaj skuteczny sposób na utratę zbędnych kilogramów. Prawidłowo przeprowadzona, oczywiście w połączeniu z regularną aktywnością fizyczną, potrafi przynieść naprawdę zadowalające efekty. Czemu w takim razie dieta redukcyjna nie działa? Przyczyną może być jej długość. Zbyt długie restrykcje kaloryczne i eliminacje pozornie niezdrowych produktów po pewnym czasie przestają spełniać swoje zadanie, a w wielu przypadkach mogą odbić się negatywnie nie tylko na Twoim metabolizmie, ale także na zdrowiu!

Właśnie dlatego tak ważne jest wprowadzenie diety redukcyjnej pod okiem doświadczonego dietetyka. Nie wiesz, od czego zacząć, aby osiągnąć oczekiwane efekty? Pomocny może okazać się catering dietetyczny – niskokaloryczny jadłospis żywieniowy dostępny np. na wygodnadieta.pl zostanie dopasowany do Twoich potrzeb, wieku i wagi, a także aktywności fizycznej i rodzaju wykonywanej pracy. Dzięki temu, zamiast zastanawiać się, czemu dieta nie działa, będziesz mogła cieszyć się znikającymi centymetrami i kilogramami, nie rezygnując ze smacznego, pożywnego jedzenia.

Dieta nie działa? Zbadaj się!

Podstawą rozpoczęcia współpracy z każdym dietetykiem powinno być wykonanie badań – morfologii, panelu wątrobowego czy krzywej cukrowej. Niezbędne jest również poinformowanie specjalisty o wszystkich chorobach i alergiach pokarmowych. Czemu dieta nie działa mimo pozornie dobrego stanu zdrowia? Przyczyną mogą być problemy z tarczycą, insulinooporność lub zaburzenia mikrobioty jelitowej, z których wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy. Równie częstą przyczyną braku efektów jest zbyt intensywny wysiłek i stres, które odbijają się negatywnie na Twoim ciele. Jeśli pomimo zdrowego odżywiania i optymalnej liczby treningów w tygodniu nie widzisz zmian, koniecznie udaj się do lekarza i wykonaj zlecone badania.

Czemu dieta nie działa – inne powody

Wbrew pozorom długofalowa redukcja i niektóre choroby to tylko kilka z długiej listy przyczyn nieskutecznego odchudzania. Czemu jeszcze Twoje dieta nie działa? Może podjadasz słodkości przed snem, w ciągu dnia pijesz mnóstwo słodzonych napojów oraz kawy z cukrem i mlekiem lub nie liczysz kalorii? W takich sytuacjach warto przyjrzeć się sposobowi odżywiania i zrobić szczery rachunek sumienia.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.