Co się stanie, gdy zaczniesz moczyć stopy w occie?

Mateusz Nowak
04.01.2021

Moczenie stóp w occie było bardzo popularnym zabiegiem wśród naszych babć. Współcześnie rzadko się na to decydujemy, a szkoda, bo to nadal działa! Jest to bardzo prosta i zadziwiająco skuteczna metoda na pozbycie się wielu typowych i denerwujących przypadłości, jakie dotykają nasze stopy. Nie trzymamy Cię dłużej w niepewności. Dowiedz się, dlaczego i kiedy warto zacząć moczyć stopy w occie.

Świetny sposób na grzybicę stóp

Zawarty w occie kwas octowy wykazuje działanie grzybobójcze, dlatego dawniej powszechnie wykorzystywano tę metodę w leczeniu grzybicy stóp. Dziś warto do tego wrócić, zwłaszcza jeśli nie uśmiecha Ci się stosowanie środków z apteki. Aby uzyskać dobry efekt wystarczy moczyć stopy w misce wypełnionej octem z ciepłą wodą przez około 20 minut.

Rada

Taki zabieg spowoduje również rozjaśnienie paznokci oraz skóry zaatakowanej przez grzyby.

Zabieg na modzele

Modzele i nagniotki są dość powszechnymi przypadłościami, z którymi można sobie łatwo poradzić właśnie poprzez moczenie stóp w occie. Zabieg ten doprowadzi do znacznego zmiękczenia skóry, co pozwoli Ci bez problemu usunąć fragmenty martwego naskórka. Stopy mocz przez około 15 minut, stosując roztwór octu z wodą w proporcji 1:1.

Potliwość stóp

Pocą Ci się stopy i zawsze prowadzi to do wstydliwych sytuacji w towarzystwie? Zanim sięgniesz po środki apteczne koniecznie wypróbuj metodę z octem. Regularne moczenie stóp w roztworze octu i wody pozwala pozbyć się nieprzyjemnych zapachów oraz wyregulować pracę gruczołów potowych.

Na swędzenie stóp

Swędzące stopy mogą być objawem grzybicy, ale też infekcji bakteryjnej. Jeśli zmagasz się z tym problemem, to zadziałaj szybko i zacznij od kąpieli w occie. Ma on silne właściwości bakteriobójcze, dzięki czemu powinien świetnie poradzić sobie z patogenami, a tym samym uwolnić Cię od uporczywego swędzenia.

Kurzajki

Kurzajki to głównie problem estetyczny. Można się ich nabawić w zupełnie prozaicznej sytuacji – chociażby mając kontakt z ich nosicielem. Te szpecące wygląd stóp brodawki najczęściej usuwa się mechanicznie lub przy pomocy ciekłego azotu, ale zanim poddasz się takiemu zabiegowi wypróbuj łatwiejszą i mniej bolesną metodę – moczenie w occie. Najlepiej sprawdzi się tutaj ocet jabłkowy. Taką kąpiel powtarzaj codziennie przez kilka dni (po pół godziny), a po pozbyciu się problemu stosuj ją w celach profilaktycznych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.