Cenowa przewaga pakietów medycznych

Maciej Piwowski
17.08.2020

W celu przyciągnięcia pracowników wiele firm oferuje dodatkowe ubezpieczenia medyczne, które finansowane są w całości bądź w części przez pracodawcę. Pracownicy, a często także ich rodziny, mogą korzystać z usług lekarskich w ramach pakietów medycznych. Nie wszystkie zakłady pracy są jednak w stanie sfinansować dodatkowe benefity, dlatego przychodnie medyczne przygotowały ofertę także dla osób fizycznych. Zdjęcie główne

Kiedy trzeba iść do lekarza

Każdy człowiek przynajmniej raz na jakiś czas musi udać się do lekarza. Spora część społeczeństwa choruje przewlekle, zatem musi być pod stałą opieką lekarską i to specjalistyczną. Problemem jest jednak możliwość skorzystania z usług lekarskich w ramach NFZ. O ile z zamówieniem wizyty do lekarza rodzinnego zazwyczaj nie ma większego problemu, o tyle wizyta u specjalisty często poprzedzona jest wielomiesięcznym oczekiwaniem. Najdłuższe kolejki ustawiają się do kardiologów, endokrynologów i chirurgów.

Niestety, w innych specjalizacjach także czas oczekiwania na wizytę może wynieść nawet kilka miesięcy. Zwykle w takich sytuacjach decydujemy się na wizytę w prywatnym gabinecie medycznym, która jednak sporo kosztuje. Na jednej wizycie zazwyczaj nie można poprzestać, zatem płacimy coraz więcej. Ponadto wszelkie potrzebne badania również musimy wykonywać prywatnie. Powoduje to, że z naszego portfela ucieka mnóstwo pieniędzy. Rozwiązaniem są pakiety medyczne, które pozwalają skorzystać z wizyty lekarskiej w ramach wykupionego abonamentu, bez konieczności ponoszenia kolejnych kosztów.

Jak to działa?

Pakiet medyczny funkcjonuje niczym ubezpieczenie - pacjent zobowiązany jest do opłacenia miesięcznej składki, po czym może korzystać z usług lekarzy specjalistów. Wysokość składki zależy przede wszystkim od rodzaju pakietu, jaki decydujemy się wykupić - im więcej usług wchodzi w jego zakres, tym większą składkę trzeba będzie zapłacić. Niemniej jednak dla osób, które często korzystają z porad lekarskich, leczą się przewlekle lub po prostu chcą uzyskać poradę w jak najszybszym czasie, takie rozwiązanie jest o wiele tańsze niż wizyty w prywatnych gabinetach.

W ramach pakietów często możemy także wykonywać niezbędne do postawienia diagnozy badania za darmo. Co więcej, istnieje także możliwość wykupienia pakietu dla dzieci bądź rodzinnego, w ramach którego wszyscy członkowie rodziny mogą korzystać z usług medycznych. Jest to szczególnie istotne w dobie rosnących cen w prywatnych gabinetach, szczególnie specjalistów dziecięcych, których na rynku pozostaje coraz mniej. Wizyta prywatna to koszt minimum 150 zł, a nie zapominajmy, że dzieci chorują stosunkowo często i to na różnego rodzaju przypadłości. Ponadto w ramach pakietu pacjenci mają prawo do refundacji leków, przez co nie są stratni w przypadku konieczności przyjmowania leków. 

Oferta pakietów medycznych jest bardzo duża, a wybór właściwego uzależniony jest tylko i wyłącznie od indywidualnych potrzeb i preferencji. Warto jednak się na nie zdecydować, gdyż w ten sposób można sporo zaoszczędzić na prywatnych wizytach lekarskich. Sprawdź mediccentre.pl - pakiety medyczne i wybierz pakiet dopasowany do twoich potrzeb.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.