Błędy w używaniu szamponu do włosów

Mateusz Nowak
14.09.2022

Co może być trudnego w myciu włosów szamponem? Okazuje się, że wiele osób popełnia tutaj podstawowe błędy, które odbijają się na kondycji kosmyków i powodują szereg innych problemów urodowych. W naszym poradniku omawiamy te najczęstsze błędy w używaniu szamponu i radzimy: staraj się ich unikać podczas pielęgnacji włosów!

Zbyt częste korzystanie z szamponu

Tak, okazuje się, że częste mycie włosów szamponem może im bardziej zaszkodzić niż pomóc. Nawet jeśli masz włosy z tendencją do przetłuszczania, to staraj się ograniczyć częstotliwość ich mycia do maksymalnie trzech razy w tygodniu.

Sięganie po nieodpowiedni szampon

Mamy tutaj na myśli przede wszystkim popularne szampony drogeryjne, które zawierają ogromne ilości agresywnych detergentów. Owszem, takie szampony bardzo skutecznie usuwają zanieczyszczenia, natomiast jednocześnie powodują przesuszanie skóry głowy, skąd później biorą się problemy z przetłuszczaniem włosów i łupieżem.

Niedokładne spłukanie szamponu

Na ten błąd zwróć szczególną uwagę już podczas najbliższego mycia głowy. Koniecznie zadbaj o dokładne spłukanie szamponu, nie tylko z włosów, ale też ze skóry za uszami i z samych uszu. Resztki szamponu szybko zasychają i drażnią skórę, co może się skończyć nawet jej łuszczeniem.

Mycie cery szamponem

Wiemy, że wygodnie jest umyć twarz resztkami spłukiwanego z włosów szamponu, natomiast zdecydowanie nie jest to dobry pomysł. Prędzej czy później doprowadzi to do konkretnych problemów skórnych związanych z przesuszaniem cery i jej drażnieniem. Podczas mycia włosów staraj się nie dotykać twarzy, a na koniec umyć cerę delikatnym mydłem czy żelem.

Dodawanie szamponu do kąpieli w wannie

Jeśli bierzesz kąpiel w wannie, to włosy umyj albo przed albo po. Nie kąp się w wodzie, w której pływa już spłukany z włosów szampon, ponieważ to może doprowadzić do podrażnienia i przesuszenia skóry, również w miejscach intymnych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.