Biotyna na włosy – jakich efektów możesz się spodziewać?

Mateusz Nowak
17.01.2024

Biotyna, czyli witamina B7 lub witamina H, to bardzo popularny suplement diety stosowany głównie przez panie, którym zależy na poprawie kondycji włosów. Istnieje szereg badań potwierdzających korzystny wpływ biotyny na stan kosmyków, dlatego znajdziemy ją w licznych kosmetykach pielęgnacyjnych, odżywkach czy preparatach leczniczych. Sprawdź, jakich efektów możesz się spodziewać po rozpoczęciu suplementacji biotyną.

Szybszy porost włosów

Biotyna może mieć pozytywny wpływ na unormowanie cyklu wzrostu włosów, który ulega zaburzeniu pod wpływem czy to złej diety, stresu czy błędów w pielęgnacji. Widocznym efektem suplementacji biotyną jest zwiększenie objętości i szybszy wzrost kosmyków.

Wzmocnienie włosów

Jeśli obecnie masz duży problem z nadmiernym wypadaniem włosów, to ratunkiem może być właśnie biotyna. Oczywiście przyczyn, dla których kosmyki wypadają w zawrotnym tempie może być wiele, natomiast jedną z najczęstszych jest niedostateczne odżywienie włosów, w tym niedobory witaminy B7.

Poprawa ogólnego wyglądu włosów

Regularne, długotrwałe stosowanie biotyny, może przyczynić się do wyraźnej poprawy wyglądu Twoich pasm. Jeśli marzą Ci się lśniące włosy, które w dodatku są miłe w dotyku i mniej podatne na puszenie, to rozważ rozpoczęcie suplementacji.

Pamiętaj natomiast, że po żadne suplementy, włącznie z biotyną, nie należy sięgać na własną rękę. Plan suplementacji zawsze uzgodnij z lekarzem pierwszego kontaktu. Jeśli natomiast masz bardzo poważne problemy z włosami, na przykład pojawia się miejscowe łysienie, to wato skonsultować się z trychologiem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie