Kto z nas nie ma czasami ochoty na jakąś przekąskę? Najchętniej sięgamy po nie wieczorem, gdy czujemy głód po dawno zapomnianej kolacji, a jednocześnie mamy świadomość, że nie powinniśmy już jeść żadnego konkretnego posiłku. Wtedy przekąska wydaje się być idealnym rozwiązaniem. I może nim być, o ile nie będzie to jeden z produktów, które umieściliśmy na naszej liście. Obejmuje ona produkty, które uchodzą za bezpieczne, a w rzeczywistości mogą całkowicie zburzyć plan żywieniowy przy diecie redukcyjnej.
Choć mleko krowie rzeczywiście jest całkiem zdrowe (dostarcza wapnia czy witaminy D), to pite regularnie, a zwłaszcza przed snem, może również sprzyjać nadwadze i otyłości. Należy więc unikać kubka mleka wieczorem – tym bardziej z dodatkiem kakao.
To cichy wróg każdej diety redukcyjnej. Nie daj się zwieść informacji na kartonie, że jest to sok ze 100% owoców. Taki napój stanowi bombę cukrową, dlatego absolutnie nie należy sięgać po soki owocowe wieczorem, a w ciągu dnia tylko okazjonalnie. Bardzo uważaj też z drinkami alkoholowymi na bazie soków.
Smaczna, pożywna przekąska, która może stanowić atrakcyjne uzupełnienie śniadania, natomiast wieczorem radzimy się jej wystrzegać. Powód? Bardzo duża zawartość cukru stołowego. Granola jedzona regularnie, zwłaszcza wieczorem, na pewno przyczyni się do zwiększenia masy Twojego ciała.
Tutaj mamy do czynienia z podobną sytuacją jak w przypadku granoli. Musli samo w sobie nie jest złe, o ile jemy je okazjonalnie i tylko w ciągu dnia. Jedzone wieczorem w niczym nie różni się od słodyczy – także zawiera dużo cukru i sprzyja nadwadze oraz otyłości. Nie sugeruj się tym, że głównym składnikiem musli są płatki owsiane.
Zaskoczenie? Okazuje się jednak, że sięganie po owoce wieczorem także może zniweczyć cały trud włożony w dietę redukcyjną. Choć owoce są zdrowe i dostarczają nam niezbędnych witamin, to są również zasobne w cukry proste, a te stanowią główną przyczynę nadwagi, otyłości i próchnicy.
Z tego powodu należy także zrezygnować z wieczornego jedzenia innych popularnych produktów o wysokiej zawartości cukru, jak jogurty owocowe oraz miód.