BB, CC, DD – co kryje się pod tymi skrótami?

Odwiedzając dowolną drogerię na pewno prędzej czy później trafisz na wymienione w tytułach skróty. Są to akronimy konkretnych właściwości kosmetycznych i pielęgnacyjnych kremów. Obecnie zdecydowanie największą popularnością cieszą się kremy BB, jednak rośnie też zainteresowanie odmianami CC i DD. Na czym polegają różnice między nimi? Przeczytaj.

Kremy BB

Choć może trudno w to uwierzyć, są obecne na rynku od dobrych kilkudziesięciu lat. Pierwotnie kremy BB zostały stworzone z myślą o osobach, które przeszły zabieg peelingu chemicznego i zostały im po nim brzydkie przebarwienia. Obecnie skrót BB tłumaczy się jako „Beauty Balm”, czyli mówimy tutaj o kremach upiększających.

Krem BB jest produktem 2w1. Z jednej strony odżywia i pielęgnuje skórę, z drugiej poprawia jej wygląd od strony czysto kosmetycznej. Takie kremy stosują panie, którym zależy na szybkim efekcie i nie mają czasu, aby osobno nakładać kosmetyk pielęgnacyjny oraz podkład. Krem częściowo maskuje niedoskonałości urody, a także łagodzi podrażnienia.

Kremy CC

Najczęściej spotykanym rozwinięciem tego akronimu jest „Color & Care”. Jak łatwo się domyślić, krem ma zadanie nadanie skórze odpowiedniego odcienia, a także jej dogłębną pielęgnację. Kremy CC mogą być stosowane w zastępstwie dla korektora czy nawet podkładu.

W odróżnieniu od kremów BB, produkty CC mają silniejsze działanie kosmetyczne. Świetnie nawilżają, są bardzo polecane do cery trądzikowej i ze skłonnością do podrażnień. Bardzo skutecznie maskują różne niedoskonałości, w tym przebarwienia, zaczerwienienia, worki pod oczami. Jednocześnie krem działa przeciwzapalnie i kojąco.

Kremy DD

Tym razem mamy do czynienia ze skrótem od słów „Dynamic Do-all”, co można tłumaczyć „do wszystkiego”. Jest to rodzaj kremu wielofunkcyjnego, o jeszcze lepszych właściwościach pielęgnacyjnych i kosmetycznych niż BB i CC. Dodatkową cechą kremów DD jest działanie przeciwzmarszczkowe. Dlatego kremy te stosują panie o cerze dojrzałej, ze skłonnością do podrażnień, zniszczonej np. wieloletnim paleniem papierosów.

Kremy DD nie są jeszcze zbyt popularne na polskim rynku. Jest to spowodowane głównie wysoką ceną. Jednak biorąc pod uwagę ich właściwości, już wkrótce mogą stać się poważną konkurencją dla kosmetyków BB i CC.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.