Bagatelizowane czynniki, które mają duży wpływ na wygląd Twojej skóry

Krzysztof Jagielski
17.05.2021

Jeśli bardzo intensywnie pielęgnujesz skórę, ale nie zauważasz oczekiwanych efektów, to być może powinnaś zacząć zwracać uwagę na czynniki mogące mieć fatalny wpływ na wygląd Twojego ciała. Część z nich na tyle nam spowszedniała, że w ogóle nie zaprzątamy sobie nimi głowy, a to spory błąd. Te najczęściej bagatelizowane czynniki decydujące o wyglądzie skóry wymieniamy w naszym poradniku.

Stres

Masz stresującą pracę? W takim razie nic dziwnego, że stan Twojej skóry pozostawia wiele do życzenia. Stres powoduje m.in. nadmierne uwalnianie wody w ciele, co z kolei skutkuje przesuszeniem skóry i podrażnieniami. Zacznij więc od ograniczenia lub wręcz wyeliminowania stresu – być może konieczna będzie zmiana pracy.

Warunki pogodowe

Czynniki środowiskowe, takie jak wiatr, niska temperatura czy niska wilgotność powietrza także fatalnie odbijają się na wyglądzie skóry. Kontakt z takimi czynnikami powoduje, że staje się ona przesuszona, pojawiają się różne dermatozy, a nawet znamiona atopii. Dlatego powinnaś stosować kosmetyki ochronne, których zadaniem jest przede wszystkim natłuszczanie oraz nawilżanie skóry.

Ciasne ubrania

To może być dla Ciebie dość zaskakujące. Okazuje się jednak, że noszenie za ciasnych ubrań negatywnie odbija się na kondycji skóry. Wszystko przez to, że szczelnie zakryta nie może oddychać. Efektem jest pojawienie się krostek, trądziku, a nawet cellulitu. Staraj się więc rzadziej nosić np. obcisłe legginsy czy jeansy, za to częściej zakładaj sukienki i spódnice.

Palenie papierosów

Jeśli palisz, nawet okazjonalnie, to nie dziw, że Twoja skóra jest wiecznie przesuszona, ziemista i pomarszczona. To efekt ciągłego zatruwania organizmu toksynami zawartymi w dymie papierosowym. Nałogowe palaczki zawsze wyglądają na znacznie starsze, niezależnie od tego, ile pieniędzy wydają na zabiegi kosmetyczne.

Zbyt mało wody

Wiele kobiet popełnia błąd polegający na nawadnianiu skóry wyłącznie od zewnątrz. Tymczasem skóra jest tkanką, która wymaga nawilżenia także od środka. Dlatego pamiętaj o częstym i intensywnym nawadnianiu organizmu. Pij minimum 1,5 litra wody dziennie, nie wliczając w to kawy, herbaty, soków czy zup. Woda świetnie sprawdza się również do detoksu organizmu, co także będzie mieć zbawienny wpływ na kondycję Twojej skóry.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.