3 najskuteczniejsze zabiegi pozwalające usunąć cienie wokół oczu!

Piotr Kowalczyk
03.11.2020

Efekt pandy, worki pod oczami, sińce czy cienie - niezależnie od tego jak będziemy je nazywać, z pewnością nie należą do pożądanych elementów naszego wizerunku. Skąd się biorą cienie wokół oczu? Przyczyn może być wiele i nie jest to tylko i wyłącznie skutek nieregularnego lub niewystarczająco długiego snu.

Te nielubiane przez większość kobiet zaciemnienia mogą być spowodowane uwarunkowaniami genetycznymi, które mogą odpowiadać za nadprodukcję melaniny. Taka rozrzutność gospodarcza naszego organizmu przyczynia się do barwienia okolic oczu na ciemny kolor,  czasami nawet na kolor brązowawy. Podobnie nasza skóra zareaguje w sytuacji osłabienia organizmu, na przykład po ciężkiej chorobie, odwodnieniu organizmu czy nagłej utracie wagi. Cienie wokół oczu najczęściej są wtedy niebieskawe. Innymi powodami, które stoją za sińcami pod oczami mogą być przenikające z naczynek krwionośnych tlenki żelaza, które barwią oczodoły na fioletowo.

Jak widać przyczyn jest wiele i zanim podejmiesz krok w kierunku pozbycia się problemu warto udać się do specjalisty, który w czasie konsultacji doradzi Ci jakie leczenie lub zabieg będzie dla Ciebie najskuteczniejszy w usunięciu niechcianego make-upu!  

Podpowiadamy jakie są 3 najlepsze zabiegi zwalczające cienie pod oczami! Pamiętaj aby o ostatecznym wyborze zadecydować wspólnie z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej! Jakie zabiegi sprawdzą się najlepiej? 

Karboksyterapia

Co to jest karboksyterapia? Jeżeli zwraca Twoją uwagę w nazwie węgiel to bardzo dobrze, a jeszcze lepiej jeśli usłyszysz, że na skuteczność tej metody wpływa właściwie dwutlenek węgla (CO2) który jest wprowadzany pod skórę. Tak w dużym skrócie wygląda zabieg karbksyterapii, który skutecznie odmładza i redukuje niedoskonałości. Jest stosowany nie tylko w walce z niechcianymi sińcami czy cieniami wokół oczu ale także stosowany na całość ciała, przez co pięknie modeluje sylwetkę. Dodatkowa dawka dwutlenku węgla pod skrórą to prawdziwe dotlenienie naszego organizmu. Dzięki temu zabiegowi zaobserwujesz poprawę krążenia i odżywienie, które zaowocuje w postaci pięknej i pozbawionej przebarwień skóry twarzy. Regularne poddawanie się zabiegowi gwarantuje zauważalne efekty i to efekty wow! Można je zaobserwować juz po pierwszej wizycie ale zaleca się stosować co najmniej 10 zabiegów realizowanych w odstępach co 2 tygodnie. Konsekwencja pozwoli organizmowi przyzwyczaić się do nowych warunków i na długo będziesz mogła cieszyć się gładką skórą. Metoda karboksyterapii jest całkowicie bezpieczna, ból ograniczony jest do minimum a całość przebiega bez inwazyjnych rozwiązań.

Mezoterapia igłowa

Druga z naszych zalecanych metod pozbycia się cieni wokół oczu to mezoterapia igłowa. Co to jest? Wśród osób korzystających z gabinetów urody prawdopodobnie nie ma takiej, która o tej metodzie nie słyszała. Jest ona stale na podium wśród najczęściej wykonywanych metod odładzających skórę w Polsce. Mezoterapia igłowa polega na dostarczeniu w głąb skóry mieszanki kwasu hialutonowego z witaminą A, C, E, krzemionką organiczną i wybranymi substancjami czynnymi (np.pochodzące z alg albo kofeiny). Ten pożywny dla skóry zastrzyk pozwola jej poprawić kondycję i zniwelować widoczne cienie wokół oczu. W zabiegu towarzyszy nam strzykawka, igła albo pistolet ułatwiający aplikację - nie ma się co jednak obawiać zabiegu. Jeśli jesteśmy bardziej podatni na ból - zawsze możemy poprosić o znieczulenie. A skorzystać warto, ponieważ zabieg pobudza produkcję elastyny i kolagenu - małżeństwa odpowiedzialnego za nasz wygląd i kondycję skóry. Aby o nią skutecznie zadbać korzystać z zabiegu mezoterapii igłowej powinniśmy co 3 tygodnie. Zauważalny i długoutrzymujący się efekt pojawi się mniej więcej po 4 do 6 zabiegach. Zabieg stosować można także na całej twarzy, okolicach dekoltu, szyi czy na skórze dłoni.

Peelingi chemiczne Mediderma

Mediderma to marka sama w sobie reprezentująca najskuteczniejsze peelingi chemiczne na świecie. Dzięki pracy najlepszych specjalistów w dziedzinie dermatologii produkty tej firmy cieszą się uznaniem w ponad 60 krajach na całym globie! Zabieg peelingu chemicznego Mediderma skutecznie więc wpłynie na redukcję cieni pod oczami poprzez stymulację powstawania nowych komórek naskórka. Przyjemny dla twarzy masaż da skórze odpowiednie nawilżenie i wpłynie na rozjaśnienie i napięcie skóry. Aby efekty zawitały na skórze twarzy nie tylko szybko ale i na długo zaleca się serię 4-6 zabiegów wykonywanych co 2-3 tygodnie. Zabieg jest bezbolesny, a nawet przyjemny, relaksujący i absolutnie bezinwazyjny. Peeling chemiczny Mediderma nie tylko zredukuje niedoskonałości ale i zadba o to, by skóra była bardziej odporna na przyszłe procesy starzenia.

Wszystkim wyżej wymienionych zabiegów możesz skorzystać w ekskluzywnych gabinetach J'adore Instytut przy ul. Karmelickiej 45 w Krakowie oraz przy ul. Żelaznej 59 w Warszawie. 

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.