Suplementy diety, które pomagają zwalczyć stres

Jerzy Biernacki
28.08.2023

Zdenerwowanie, złość, irytacja… kto z nas przynajmniej raz w życiu nie czuł się przytłoczony nadmiarem obowiązków lub zbyt szybkim tempem życia? Chwilowe kryzysy przemijają, jednak długotrwały stres utrudnia funkcjonowanie organizmu i negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Czy wiesz, jak z nim walczyć? Poznaj suplementy diety, które ukoją skołatane nerwy.

Naturalne osoby na zmniejszenie stresu

Stres potrafi motywować do działania, jednak uczucie niepokoju i niepewności nie powinno trwać w nieskończoność. Kiedy dyskomfort psychiczny nie odpuszcza, zaczynamy zmagać się z bezsennością, lękami, bólami brzucha i wieloma innymi dolegliwościami, które niejednokrotnie uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Najprostszym sposobem na złagodzenie stresu jest odcięcie się od jego źródła. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Jak postępować w takiej sytuacji? Specjaliści zalecają wprowadzenie aktywności fizycznej, pracę nad swoim podejściem do rozwiązywania problemów, a także odpowiednią suplementację.

Jakie witaminy pozytywnie wpływają na nasz układ nerwowy?

Substancje wspierające działanie układu nerwowego to na przykład witaminy z grupy B. Wiele z nich odpowiada za produkcję neurotransmiterów – substancji chemicznych przekazujących sygnały pomiędzy komórkami nerwowymi. Witaminy B6 i B12 stanowią ważne wsparcie dla odporności, która ulega osłabieniu w sytuacjach przewlekłego stresu. Warto rozważyć suplementację witaminy D – jej niedobór powoduje nadmierną drażliwość i większą podatność na stres. Najlepsze suplementy diety sprzyjające odprężeniu znajdziesz w sklepie MyBionic.

Zioła redukujące uczucie niepokoju

Jednym z najpopularniejszych ziół ułatwiających radzenie sobie z przewlekłym stresem jest ashwagandha. Ta roślina przyczynia się do obniżenia poziomu kortyzolu, łagodzi uczucie zdenerwowania i poprawia nastrój. Regularne przyjmowanie suplementów diety z ashwagandhą poprawia jakość snu i sprzyja wyciszeniu. Osoby borykające się ze stresem mogą spróbować także preparatów zawierających:

  • różeniec górski,
  • kannę,
  • melisę,
  • szyszki chmielu,
  • rumianek.

Łagodne suplementy diety mogą redukować stres, jednak nie wyeliminują go całkowicie – jedyną receptą na pozbycie się niepokoju jest usunięcie jego źródła. Ziołowe preparaty wzmacniają organizm, redukują zmęczenie i ułatwiają wypoczynek, dzięki czemu mamy więcej sił, by zmierzyć się ze wszystkim, co nas trapi.

Korzyści wynikające z odpowiedniej suplementacji

Regularne przyjmowanie kompleksów witaminowych oraz mieszanek ziołowych pozytywnie wpłynie na nasz komfort psychiczny. Trudno uwierzyć, że niewielka kapsułka może stanowić remedium na wszystkie problemy – suplementy diety co prawda nie zażegnają naszych zmartwień, ale ułatwią codzienne funkcjonowanie. Wypoczęty mózg o wiele lepiej znosi wszelkie napięcia, a zrelaksowany człowiek łatwiej radzi sobie z nieprzewidzianymi sytuacjami, gdzie ważna jest szybkość działania i dobre nastawienie. Połączenie suplementacji, aktywności fizycznej oraz stosowanie technik relaksacyjnych zdecydowanie zwiększa szanse na pokonanie stresu i przynosi wyraźną poprawę jakości życia.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie