Jak osiągnąć piękny uśmiech - nowoczesne metody

Mariusz Siwko
11.09.2023

Na piękny uśmiech składa się wiele elementów. To nie tylko ich kolor, ale także brak ubytków, wyrównana struktura i estetyczne ułożenie w jamie ustnej. Proste, białe zęby to marzenie wielu osób, jednak jak je osiągnąć? Przy współczesnym dostępie do szerokiej gamy nowoczesnych metod prostowania zębów, nie musisz obawiać się, że nie osiągniesz upragnionego wyglądu swojego uzębienia.

Protetyka

Pierwszą przeszkodą, z jaką najczęściej się zmagamy, są ubytki w zębach. Zły stan uzębienia koniecznie wymaga leczenia - nie tylko ze względów estetycznych, ale także zdrowotnych. Zła kondycja zębów wpływa negatywnie na cały organizm i może prowadzić do występowania niebezpiecznych powikłań. Dawniej leczenie ubytków wiązało się z widoczną różnicą w wyglądzie i kolorze zębów. Często było także nieskuteczne i wymagało ponowne nakładania wypełnienia.

Na szczęście współczesna protetyka oferuje skuteczne i dopasowane do indywidualnego przypadku rozwiązania. W gabinecie stomatologicznym na podstawie prześwietlenia stawiana jest szybka i precyzyjna diagnoza, dzięki której metoda leczenia dobrana jest dokładnie do potrzeb danego pacjenta. Jednocześnie pozwala ona na uzyskanie dobrego efektu estetycznego. Najpopularniejsze i najnowocześniejsze metody likwidowania ubytków w zębach to: korony pełnoceramiczne, mosty lub implanty.

Wybielanie zębów

Odpowiedni i ujednolicony kolor zębów to kolejny krok w celu uzyskania pięknego uśmiechu. Metody wybielania zębów znane są od dawna, jednak nie wszystkie z nich są w pełni bezpieczne. Odpowiedzialne wybielanie zębów przede wszystkim powinno odbywać się w gabinecie stomatologicznym. Domowe metody wybielania zębów bywają nieskuteczne, mogą także mieć negatywne skutki dla szkliwa. Dodatkowo w gabinecie dentystycznym specjaliści pomogą dobrać metodę wybielania zębów dostosowaną do indywidualnego przypadku oraz przygotują uzębienie do zabiegu, wykonując piaskowanie i scaling.

Prostowanie zębów

Krzywe zęby to jeden z częstszych problemów, który jest przeszkodą w osiągnięciu pięknego uśmiechu. Wiele osób nie decyduje się na zlikwidowanie tego wstydliwego problemu, obawiając się wysokich kosztów oraz długiego czasu leczenia. Jednak przy współczesnych możliwościach w ortodoncji, prostowanie nie musi być ani uciążliwe, ani długie, a także koszty leczenia mogą być znaczenia ograniczone. Wszystko to zależne jest od wybranej metody prostowania.

Korygowanie ułożenia zębów w jamie ustnej pod względem estetycznym jest dla nas najistotniejsze w najbardziej widocznych miejscach. Największą uwagę zwracamy na ułożenie tak zwanych zębów uśmiechu. Takie wady estetyczne skorygować można za pomocą nakładek ortodontycznych Hello Smile. Stosowanie nakładek estetycznych nie tylko pozwala uniknąć dyskomfortu związanego z użytkowaniem aparatu stałego - jest także znacznie tańsze oraz wymaga krótszego czasu leczenia. Jest to rozwiązanie idealne dla osób, chcących poprawić estetyczny wygląd swojego uśmiechu, a jednocześnie obawiające się poważnej ingerencji w swój zgryz.

Licówki

Licówki to ostatnia z przedstawianych przez nas metod polepszenia wyglądu uzębienia. Licówka to cienka warstwa porcelanowego tworzywa nakładana na ząb w celu wyrównania jego struktury, polepszenia koloru, czy nawet usunięcia diastemy. Wydaje się to rozwiązaniem idealnym, jednak podstawową wadą licówek jest ich koszt, a także ryzyko powstawania próchnicy pod warstwą licówki.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie